Kategorie

Akcesoria do tabletów internetowych różnych marek - Tabletoid.pl

  • 3Q

    Marka 3Q jest jedną z niewielu (a może nawet jedyną?), która swoje korzenie wywodzi ze Szwajcarii. Do tej pory kraj ten kojarzył nam się przede wszystkim z najwyższej klasy zegarkami, czy pyszną czekoladą, ale żeby tablety? Firma 3Q postawiła na produkcję tabletów oraz smartfonów. I trzeba przyznać uczciwie, że świata nie zawojowali, a nawet Europy. Na rynku polskim w zasadzie bardzo mało chętnych skusiło się na tablety marki 3Q. Swego czasu pojawiły się one na naszym rynku, ale nie zdobyły większego zaufania, tym bardziej, że ich specyfikacje techniczne niczym specjalnym nie zaimponowały. Jeśli chodzi o akcesoria do tabletów 3Q, to opiera się wszystko o uniwersalne. Na pewno pokrowce uniwersalne, jak również folie poliwęglanowe na ekran. Na szkła hartowane na ekran 3Q ciężko nawet liczyć, będąc jedną z przeciętnych budżetowych marek. Bardzo łatwo można kupić natomiast ładowarkę do tabletu 3Q. W zasadzie większość modeli zostało opartych na gnieździe ładowania micro USB, czyli dobrej jakości zamiennik może spokojnie służyć do zasilania tego typu urządzeń.

    Akcesoria na tablety firmy 3Q

  • Acer

    Marki Acer nikomu specjalnie reklamować nie trzeba. To gigant na rynku elektroniki użytkowej. Acer produkował i produkuje przynajmniej kilka, o ile nie kilkanaście różnych rodzajów, grup, segmentów urządzeń. Wystarczy wymienić to, z czego są najbardziej znani, czyli: laptopy, smartfony, komputery stacjonarne, monitory i oczywiście tablety. Można śmiało powiedzieć, że tablety stały się w ciągu kilku lat drugim - po laptopach - największym segmentem i źródłem przychodu tego koncernu. A może już nawet tablety przeskoczyły pod względem sprzedaży nawet laptopy?

    W ciągu tych kilku ostatnich lat marka Acer wypuściła kilkadziesiąt modeli przeróżnych modeli tabletów. W zasadzie to nawet ciężko dokładnie policzyć, ile tego już jest obecnie. Dla identyfikacji wymyślili sobie serię pod nazwą Iconia. Czyli każdy model tabletu to Acer Iconia, i dalej już wchodzą literki A, W, B z poszczególnymi numerami, np. Acer Iconia A3, czy też Acer Iconia W4.

    Acer - jak na giganta z półki “A” tabletów przystało - oprócz wypuszczenia dużej ilości tabletów, wziął sobie na poważnie również rynek akcesoriów do tabletów. Przede wszystkim chodzi tutaj oczywiście o pokrowce. Można powiedzieć, iż chyba każdy model Acera posiada swoje etui dedykowane, czyli takie, które idealnie pasuje do urządzenia. Jest dopasowane co do jednego milimetra oraz ma wszystkie wymagane wycięcia i otworki. To daje dużą przewagę rynkową tej marce, no ale przecież nazwa i renoma do czegoś zobowiązuje.

    Jeśli chodzi o kwestie ładowania tabletów Acera, to Acer podąża swoimi własnymi ścieżkami.. To znaczy, że odbiega w pełni pod kątem napięcia i natężenia prądu od innych marek tabletów. To samo w kwestii wtyczek stosowanych do ładowania. Napięcie prądu rzędu 4.8 V, 5.35 V, czy też 19V jest tutaj na porządku dziennym. Wtyczka okrągła, jeśli gdzieś została zastosowana, to najczęściej jest to średnica 3.0mm. A więc inaczej, niż standard dla większości marek tabletów, gdzie stosuje się 2mm, 2,5mm (najczęściej) oraz 3,5mm średnicy bolca, wtyku. Acer wydaje swoje akcesoria - po prostu nie chce, żeby użytkownicy stosowali jakiekolwiek zamienniki. Choć oczywiście zamienniki są dostępne w sprzedaży.

    Akcesoria na tablety firmy Acer

  • Adax

    Adax to rozpoznawalna marka, która wypuściła na rynek sporo urządzeń elektronicznych. Jednym z nich są tablety. Modeli tabletów jest w tym momencie już kilkanaście i cały czas coś przybywa. Wystarczy wymienić takie modele, jak ADAX 10DC1, Adax 7JC1, czy też Adax 8JC1Plus.

    Jeśli tablety, to oczywiście także ładowarki do nich. I tutaj od razu trzeba przyznać, iż Adax nie utrudnia życia użytkownikom. To znaczy, że zasilacze przeznaczone do tabletów tej marki są bardzo standardowe. A co to znaczy? Ni mniej ni więcej tylko tyle, że napięcie wyjściowe wynosi 5V, zaś natężenie pradu 2A. Ponadto większość wypuszczonych modeli jest skonstruowana z wtykiem o średnicy zewnętrznej 2,5mm. Mamy sytuację komfortową, bo tego typu zasilacze można prawie wszędzie dostać. I nie trzeba wydawać powyżej stu złotych na zakup, tudzież martwić się, że tylko sam producent jest w stanie nam pomóc. Oczywiście Adax dodaje do każdego zestawu z tabletem ładowarkę sieciową. I w wielu przypadkach ta ładowarka działa bez problemu przynajmniej dwa lata.

    Mając tablet, pomyśl o akcesoriach do niego. Warto zaopatrzyć się w poliwęglanową folię ochronną na ekran, uchwyt samochodowy i oczywiście pokrowiec na tablet.

    Akcesoria na tablety firmy Adax

  • Ainol

    Ainol nie wszystkim kojarzy się z Chinami, ale jest to marka wybitnie chińska. Produkująca różne gadżety elektroniczne i od jakiegoś czasu stawiająca na rozwój branży tabletów. Ainol wprowadził na rynek bardzo rozpoznawalną linię “Novo”. I kolejne modele tabletów miały ten człon w nazwie, jak na przykład Ainol Novo Captain, Ainol Novo Flame, czy Ainol Novo Tornados.

    Ainol należy do segmentu B na rynku tabletów. I na szczęście jako jeden z reprezentantów tego segmentu nie wyłamuje się z szeregu, jeśli chodzi o akcesoria. A konkretnie zasilanie. Ładowarki do tabletów Ainol są standardowe. Co to znaczy? Znaczy to, że zarówno natężenie prądu, napięcie, jak i wtyki stosowane są standardowe. Prawdą jest również to, że w poszczególnych modelach serii Novo stosowane są różne kombinacje. Na przykład tablet Ainol Novo 7 Venus ma wtyczkę o średnicy zewnętrznej 2,5mm oraz parametry: 5V, 2A. Z kolei Ainol Novo 7 Tornados ma podobne parametry napięcia i prądu, ale wtyk mini USB. Idąc dalej, napotykamy model Ainol Novo 10 Hero, który dysponuje wtyczką 2,5mm, ale napięcie to 12V. Reasumując - w tabletach Ainola możemy spotkać w zasadzie wszelkie możliwe rodzaje wtyczek, czyli micro i mini USB oraz wtyczki okrągłe 2,5 oraz 3,5mm. Jeżeli chodzi o napięcie, to poczynając od 5V, poprzez 9V, na 12V kończąc. Taka sytuacja powoduje, że nie ma problemu z dobraniem zasilaczy do tabletów Ainol. I na pewno nie trzeba w tym celu błagać producenta, jeśli spali się nam zasilacz.

    Polecamy zakup także innych akcesoriów do tabletu marki Ainol: folii ochronnych, uchwytów samochodowych, pokrowców i innych akcesoriów.

    Akcesoria na tablety firmy Ainol

  • Alcatel

    Jeśli ktoś dzisiaj powie: “tablet Alcatela”, to wiadomo o co chodzi. Po pierwsze dlatego, iż marka Alcatel znana jest na rynku elektroniki już od kilkunastu lat (nawet więcej). Kiedy na rynek zaczęły wchodzić telefony komórkowe - Alcatel rozpoczął produkcję i zupełnie nieźle sobie radził. Po drugie dlatego, że po starcie boomu na tablety marka Alcatel szybko dołączyła do tego towarzystwa. Takie urządzenia jak Alcatel One Touch Pop 8, czy Alcatel One Touch Evo 7 dosyć zgrabnie weszły do sieci marketów w Polsce. Jak również do niektórych sieci operatorów komórkowych. Ludzie kojarzyli już Alcatela z poprzednich lat i dlatego (między innymi) było tej marce łatwiej wejść do gry, aniżeli budżetowcom zupełnie anonimowym.

    Cechą charakterystyczną produkowanych urządzeń było nie wychodzenie poza rozmiar tabletu 8 cali. Widać dobrze poczuli się w tych małych rozmiarach, bo kolejne odsłony to wyłącznie 7 lub 8 cali. Co ciekawe, nie zrobili jak do tej pory jednego z najbardziej ostatnio popularnych rozmiarów, czyli 7,85 cala.

    Alcatel ma w swojej ofercie również akcesoria, ale... niestety są to akcesoria raczej wyłącznie robione pod smartfony. Wszystkie kabury, folie - dopasowane pod różne modele smartfonów, a także zwykłych komórek. Naprawdę niewiele wydali pokrowców, które pasowały do wypuszczonych modeli tabletów. Może nieco lepiej rzecz się ma z klawiaturami doczepianymi, bo kilka z modeli może się czymś takim pochwalić. W kwestio ładowania tabletów Alcatela - bazują one głównie na standardzie micro USB. Zdecydowana większość modeli tabletów ma to szeroko stosowane szczególnie w przypadku smartfonów złącze. Mniejsza cześć - w zasadzie dosłownie 2,3 tablety są zrobione pod wtyczki okrągłe 2,5mm. Można się domyślać, iż takie rozwiązanie z gniazdem ładowania miało swój związek z mniejszym rozmiarem Alcateli. Także i u innych producentów częściej wtyczki okrągłe były i są stosowane w tabletach rozmiarów 9,7 i 10,1 cala. Znawcy branży od razu domyślą się, że jeśli ładowanie poprzez złącze micro USB, to musi być napięcie 5V. I tak jest w istocie.

    Warto wspomnieć jeszcze o fakcie braku kompatybilności tabletów Alcatela z większością klawiatur / etui z klawiaturą dostępnych na rynku. Te akcesoria powszechne na serwisach aukcyjnych oraz w sklepach - szczególnie internetowych - działają z większością innych marek budżetowych. Ale nie z Alcatelem. Sytuację uratowały klawiatury z łącznością Bluetooth, jednak sporo droższe od tych pierwszych. Ci zaś którym wystarczyła tylko klawiatura ekranowa, pozostali przy pokrowcach bez klawiatur.

    Akcesoria na tablety firmy Alcatel

  • Aluratek

    Marka Aluratek powstała w Stanach Zjednoczonych przed kilkunastoma laty. Zajmują się oni produkcją szeroko pojętej elektroniki użytkowej, takiej jak power banki, słuchawki Bluetooth, smartfony, a także tablety. Ten ostatni produkt nie stał się niestety dla firmy Aluratek produktem flagowym. Weszli w produkcję tabletów, żeby urozmaicić swoją ofertę i "iść z duchem czasu". Natomiast nigdy nie zdobyli dużej popularności, ani renomy w tym segmencie. Co ciekawe, do kolekcji swoich produktów Aluratek dołożył również akcesoria do tabletów, np. ładowarki sieciowe i samochodowe. Można więc kupić na rynku zasilacz z napisem Aluratek, chociaż... nie jest to konieczne, ponieważ tablety Aluratek zostały zaopatrzone w bardzo standardowe parametry ładowania: napięcie 5V, natężenie prądu 2A, oraz okrągły bolec ładowania o średnicy 2,5mm. W związku z tym, zasilacz można kupić bez większego problemu. My je również oferujemy w naszych sklepach. Bez problemu także kupimy pokrowiec do tabletów Aluratek, z tym że nie będzie to oczywiście etui dedykowane. Musimy się tutaj posiłkować pokrowcami uniwersalnymi, które niejednokrotnie są bardzo przyzwoite i dobrze chronią tablet. Warto nabyć również folię ochronną na ekran tabletu Aluratek. Co prawda samo etui już nieźle chroni tablet, ale zabrudzeń i ewentualnych zarysowań ekranu lepiej uniknąć zabezpieczając folią wyświetlacz.

    Akcesoria na tablety firmy Aluratek

  • Amazon Kindle

    Czy jest ktoś, kogo dzisiaj jeszcze dziwi, że firma Amazon produkuje również tablety? Wydaje się, że nie, chociaż... Co poniektórzy znawcy tematu twierdzą, iż amerykański koncern powinien typowo skupić się na produkcji e-czytników. Urządzeń, z których jest znany i lubiany na całym świecie. Każde przywołanie hasła: czytnik e-booków, nierozerwalnie kojarzy się od razu z Amazonem. Produkcja najpierw czytników, a później tabletów stała się jedną z gałęzi, a może tylko gałązek szerokiego biznesu Amazona.

    Podstawowym modelem Amazona stał stał się tablet Kindle Fire HD 7. Mówię: podstawowym, bo wyszło tego kilka przynajmniej edycji, począwszy od roku 2013. Potem pojawiły się większe rozmiary z tej serii, jak na przykład Amazon Kindle Fire HD 8 2015, czy też Amazon Kindle Fire HD 10 2015. Ale znamy też rozmiary mniejsze aniżeli 7 cali, i tutaj wystarczy wymienić sześciocalowe Amazon Kindle Paperwhite 3 oraz Amazon Kindle Fire HD 6.

    Z punktu widzenia rynku akcesoriów, Amazon można zaliczyć do segmentu A, czy jak kto woli do segmentu premium. A dlaczego? Ano dlatego, iż te najlepsze marki tabletów, jak Samsung, Asus, Lenovo, Apple czy Acer, mają szeroki wybór akcesoriów dedykowanych. Wszystko szyte (etui), krojone (folie, szkła hartowane) na miarę. To samo dotyczy akcesoriów do tabletów Amazona. Chyba do każdego z dotychczas wydanych modeli Amazona będziemy zatem mogli dokupić folię poliwęglanową na ekran, jak również szkło hartowane (z ang. tempered glass). O ile w przypadku folii można jeszcze dociąć do wymaganego wymiaru ekranu, o tyle szkło musi być wytworzone fabrycznie, dokładnie na wymiar panelu dotykowego danego tabletu.

    Kwestie ładowania tabletów Amazona - możliwe do rozwiązania w bardzo prosty sposób, czyli za pomocą zamienników. Jakkolwiek funkcjonują na rynku ładowarki z napisem Amazon, to jednak standardowe gniazdo micro USB pozwoli użyć ładowarki na 5V i 2A właśnie z końcówką micro USB. "Amazony" tolerują również różnego rodzaju kabelki, które podrzuca rynek, co cieszy niezmiernie fanów marki Amazon, bo nie muszą przepłacać za oryginalne akcesoria.

    Akcesoria do tabletów marki Amazon Kindle

  • Ampe

    Opis tabletów Ampe...

    Akcesoria na tablety firmy Ampe

  • Amtech

    Opis tabletów Amtech...

    Akcesoria na tablety firmy Amtech

  • Aoson

    Opis tabletów Aoson...

    Akcesoria na tablety firmy Aoson

  • Apollo

    Tablety marki Apollo są dosyć popularne na rynku polskim. Wprowadziła je firma Apollo Electronics, dla której tablety były jednym z kilku segmentów produktów. Nie jest to marka, która zaczynała od tabletów, ale od żarówek energooszczędnych, czy tym podobnych rzeczy. Nas interesują akcesoria do tabletów Apollo, których oczywiście jest całe mnóstwo - myśle tutaj o zamiennikach. W urządzeniach dotykowych Apollo zastosowano standardowe wtyczki o średnicy zewnętrznej 2,5mm. I właściwie większość modeli Apollo na tym się opiera, jak np. Apollo PC Quicki 1035, Apollo PC Quicki 731, Apollo PC Quicki 908. Cała linia produkowanych tabletów została nazwana "Quicki", do której dołączany jest tylko konkretny numer. W zasadzie ciężko znaleźć tablet Apollo, który stosował by wtyczkę grubości 3,5mm, a nawet micro USB. Tak, to nie żart - producent ten, jeśli już wpadł na pomysł umieszczenia innego gniazda zasilania, aniżeli okrągłe, to dawał mini USB. I ten fakt czyni tablety Apollo trochę nietypowymi. Ochrona ekranu tych tabletów jest o tyle problematyczna, że tak jak w przypadku innych tabletów budżetowych - nie produkuje się tutaj raczej folii dedykowanych. Poza tymi - oczywiście - które dostajemy razem z kupionym tabletem. Ratunkiem jest tutaj docięcie folii poliwęglanowej z większego arkusza do wymiarów ekranu danego urządzenia. Robią to niektóre specjalistyczne firmy - podobnie jak nasz sklep tabletoid.pl. Jeżeli chodzi o twardsze zabezpieczenie, to oczywiście nie ma o tym mowy, bo nikt nie będzie się zajmował produkcją szkła hartowanego na ekran podrzędnej marki tabletów. Na tablety Apollo znajdziemy sporo etui uniwersalnych na rynku, zarówno z klawiaturą, jak i bez klawiatury. Trzeba tylko pamiętać, że niektóre modele Apollo nie posiadają niestety modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth. I do nich nie będzie można zastosować coraz ostatnio modniejszych klawiatur bezkabelkowych. Zakup tabletu Apollo nie jest za bardzo godny polecenia. Ale jak już ktoś stanie się posiadaczem tabletu tej marki, to raczej nie będzie miał problemu z doborem większości akcesoriów.

    Akcesoria na tablety firmy Apollo

  • Apple iPad

    Jeżeli mówimy o marce Apple, to myślimy: lider, przodownik, gigant. I rzeczywiście firma Apple jest pod wieloma względami prekursorem w dziedzinie elektroniki użytkowej. Ma na całym świecie rzesze zagorzałych fanów, którzy jeśli kupują komputer, to tylko z “nadgryzionym jabłuszkiem” na obudowie. Oczywiście nie każdego użytkownika stać na tak drogi sprzęt, ale w tym wypadku drogie znaczy faktycznie dobrej jakości. Są oczywiści także przeciwnicy Apple i jest ich całkiem sporo. Ci przeciwnicy mówią, iż o wiele tańsze urządzenia mobilne z ekranem dotykowym oparte na systemie operacyjnym Android są równie dobre.

    Jakby na to nie spojrzeć, Apple należy do segmentu A urządzeń z ekranem dotykowym, i to jego najwyższej półki. Nawet kolorem postanowiło się odróżnić od reszty - produkując swoje tablety i smartfony - iPad i iPhone - wyłącznie białe (przynajmniej na początku). Oczywiście nie są jedynymi, którzy wypuszczają na rynek białe obudowy, ale biorąc pod uwagę także akcesoria do tabletów firmy Apple, to jest to niepodważalnie ich wyróżnik. Apple wydało stosunkowo niewielką liczbę urządzeń w porównaniu do takiego na przykład Samsunga. Wyraźnie widać, że tutaj liczy się nie ilość, ale jakość proponowanego produktu.

    Akcesoria do tabletów iPad są dostępne szeroko na rynku i nie są to akcesoria wyłącznie bardzo drogie. Popularność tej marki sprawiła, że można kupić ładowarkę do iPada 2, czy iPada 4 już za kilkanaście złotych. Fanatycy od razu powiedzą, że są to wyłącznie podróbki, ale jeśli podróbka działa, to po co przepłacać. Każdy model tabletu Apple iPad ma swoje etui dedykowane, podobnie jak marki Asus, Acer, Samsung, Dell, czy Lenovo Tutaj nie ma odstępstwa od wysokiego standardu urządzeń półki A. Wynika to chyba głównie z tego, iż najbardziej znani producenci rozpoczęli swoją działalność dużo wcześniej, aniżeli tablety zawojowały rynek światowej elektroniki. Ich po prostu stać na to, aby akcesoria nie były uniwersalne tylko dedykowane. W przypadku takiego asortymentu jak folia ochronna na ekran tabletu sprawa wygląda bardzo podobnie. Nikt by nawet nie próbował docinać ręcznie folii na wymiar danego tabletu, bo i po co? Skoro dostajemy na rynku w przystępnych cenach folie docięte przez profesjonalne maszyny w chińskich fabrykach, ze wszystkimi otworkami na przyciski, kamerki czy głośniki. Wszelkie inne akcesoria do tabletów iPad, takie jak chociażby kabelki do ładowania czy uchwyty na szybę do auta, również są w ogólnodostępnej sprzedaży.

    Akcesoria na tablety firmy Apple

  • Archos

    Archos jest dużą firmą pochodzenia francuskiego. Zajmuje się ona produkcją elektroniki, a w szczególności smartfonów i tabletów. Aż trudno uwierzyć, iż do chwili obecnej na rynek zostało wypuszczonych kilkadziesiąt modeli tabletów Archos. Uczynili to używając całkiem fajnych i pomysłowych nazw poszczególnych serii. Co spowodowało, że jeden model tabletu od drugiego można bez problemu rozróżnić. Dla przykładu podaję kilka modeli z ich numerami: ARCHOS 97b Titanium, Archos Arnova 10b G3, ARCHOS FamilyPad 2, ARCHOS 97 Neon, ARCHOS 90 Cesium, Archos 94 Magnus, ARCHOS 97 Carbon. Niestety Archos nie jest firmą z półki "A". I z tego też względu część akcesoriów w zasadzie nie jest w ogóle produkowana. Skądinąd nienajgorsze specyfikacje techniczne urządzeń Archosa, do których nie można na przykład kupić ochrony na ekran. Folie poliwęglanowe niektóre firmy, jak nasza, wykonują na zamówienie, docinając z większych arkuszy. Natomiast jeśli chodzi o szkła hartowane, to w zasadzie nigdzie nie można tego dostać. Na szczęście tablety Archos zostały zaopatrzone w "tradycyjne" gniazdka do ładowania (przede wszystkim). A to oznacza, iż wszelkiego rodzaju zamienniki w zasadzie spełniają swoją rolę jako zasilacze. Czy to sieciowe, czy też samochodowe. Stosowane wtyczki są standardowe, czyli: wtyk o średnicy zewnętrznej 2,5mm, wtyk średnicy zewnętrznej 3,5mm, wtyk średnicy zewnętrznej 2,0mm (sporadycznie) oraz wtyczka micro USB. Tablety Archos przeważnie posiadają na wyposażeniu slot HDMI: mini lub też micro, aczkolwiek też nie wszystkie modele. Co poniektóre - te uboższe - nie dają nam możliwości połączenia ulubionego urządzenia z telewizorem czy monitorem bezpośrednio za pomocą jednego kabla. Podsumowując - można polecić wybór tabletu marki Archos, chociaż nie zawsze znajdziemy na rynku całej gamy akcesoriów.

    Akcesoria na tablety firmy Archos

  • Asus

    Kolejna marka tabletów z tej najwyższej półki. Asus, który był i jest jednym z największych producentów laptopów stał się również jednym z gigantów w segmencie tabletów. Na dzień dzisiejszy ilość modeli tabletów Asusa wypuszczonych na rynek światowy sięga kilkudziesięciu modeli. I cały czas wprowadzane jest coś nowego.

    Chyba najbardziej znaną, sztandarową serią tabletów jest “Transformer”, z takimi przebojami jak Asus Transformer Book T100, czy też Transformer Pad TF300T. Później dołączyły kolejne serie, takie jak Vivo Tab, Fonepad i MeMo Pad. Ogrom wyboru tabletów Asusa sprawia, że nie ma chyba klienta, który nie znalazłby czegoś odpowiedniego dla siebie. Tym bardziej, że Asus wzorem innych firm produkujących tablety zaczął coraz częściej stosować rozwiązania budżetowe. Łącznie z wprowadzaniem wybranych modeli do sieci dyskontów, w cenie 350-400zł. Rynek tabletów pokazał bowiem, iż konsument oczekuje nie tylko urządzeń po 1500 i więcej złotych, ale także takich po kilkaset złotych. Które notabene oferują wcale niezłe parametry.

    Można się domyślić, iż firma Asus nie zaniedbała także rynku akcesoriów do tabletów. Po pierwsze - w zasadzie do każdego modelu tabletu możemy dostać etui dedykowane. Są one dostępne w zupełnie przystępnych cenach rzędu 30-50zł, za wyjątkiem modeli z dołączaną klawiaturą, gdzie etui będzie sporo droższe. Taka sytuacja to duży komfort dla użytkowników, gdyż nie muszą się martwić, że kupią coś “uniwersalnego”, co może nie do końca pasować. W kwestiach ładowania tabletów, to u Asusa zauważymy sporą różnorodność. Co to znaczy? Otóż poza ładowarkami zupełnie standardowymi, czyli z wtyczką micro USB oraz napięciem 5V i prądem ładowania 2A spotkamy się też z udziwnieniami typu 15V i dedykowana wtyczka 30-pinowa. Analizując temat można odnieść nieodparte wrażenie, iż marce tej jakby zależało w wielu przypadkach na zastosowaniu bardzo unikalnego sposobu ładowania. Po co? Ano chyba tylko po to, ażeby klient w znacznej mierze kupował tylko oryginalne ładowarki w cenie 100 złotych i więcej. A mniej mógł się zaopatrzyć w standardowe, oferowane “wszędzie” zasilacze.

    Folie ochronne na ekran tabletu ASUS, to także gigantyczny przemysł. Co ciekawe, firma z tak wysokimi standardami raczej nie daje folii ochronnej w zestawie z tabletem. Trzeba ją dokupić osobno. I tutaj pole do popisu mają więksi i mniejsi sprzedawcy akcesoriów do tabletów.

    Akcesoria na tablety firmy Asus

  • BlackBerry

    Opis tabletów BlackBerry...

    Akcesoria na tablety firmy BlackBerry

  • Blaupunkt

    Każdy producent chciałby mieć taką historię sukcesu. Firma powstała prawie sto lat temu, w roku 1920 w Berlinie. Przez całe dziesięciolecia firma rosła w siłę i produkowała wtedy, kiedy jeszcze nie było takiego zatrzęsienia produktów i olbrzymiej konkurencji na rynku.

    Blaupunkt jest producentem przeróżnych urządzeń, będąc jednym z głównych liderów na świecie, jeśli chodzi o radia samochodowe. Ponadto z linii produkcyjnych Blaupunkta wychodzą takie produkty jak telewizory LCD, alarmy, anteny samochodowe i nie tylko, różnego typu elektronika użytkowa (np. słuchawki), a także oczywiście tablety multimedialne. Firma Blaupunkt weszła w tę branżę, bo wiedziała, iż doświadczenie zdobyte przez dziesiątki lat w produkcji elektroniki musi również tutaj zaowocować dobrymi wynikami. Jak postanowili, tak też zrobili. Co prawda tablety Blaupunkta nie są dzisiaj może jakoś strasznie na topie, jednak wyraźnie widać, iż nie o ilość tutaj chodzi, ale o jakość. Wiadomo: niemiecka jakość jest znana i ceniona na całym świecie nie od dzisiaj.

    I rzeczywiście - tablety Blaupunkta zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Takie modele jak:

    • Blaupunkt Endeavour 1000
    • Blaupunkt Endeavour 1001
    • Blaupunkt Discovery
    • Blaupunkt Endeavour TV Seven

    cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników elektroniki i zwolenników tabletów - również w Polsce. Co więcej, Blaupunkt - wykorzystując swoją pozycję na rynku - wszedł również do sieci supermarketów, gdzie jak wiadomo wszystko sprzedaje się w dużych ilościach. I choć - jak wspomniałem powyżej - tablety Blaupunkt to zaledwie kilkanaście modeli, to jednak klienci są zadowoleni z jakości tego, co kupują. Nawet jeżeli ten tablet jest składany na liniach produkcyjnych w Chinach, czy Malezji. Niemiecka kontrola jakości produktu gwarantuje przynajmniej przyzwoity poziom.

    Akcesoria do tabletów Blaupunkt są raczej standardowe. Jeśli mówimy o zasilaniu, to przeważa napięcie 5V z natężeniem prądu 2A. Blaupunkt w swoich urządzeniach nie “zdziwiał” jeśli chodzi o gniazdo ładowania - wtyczka o średnicy 2,5mm stała się głównym zastosowaniem. Folie ochronne na ekran są również dosyć szeroko dostępne, chociaż nie we wszystkich modelach tych tabletów. Standardowo jednak, jeżeli dana powierzchnia szklana tabletu nie posiada jakichś głośników, szczególnie wystających ponad poziom wyświetlacza, to folię taką można dość łatwo przygotować. Wszelkiego rodzaju kable, czy to do ładowania, czy to do wejścia telewizyjnego HDMI są także ogólnodostępne.

    A czy tak samo jest z pokrowcami?. Można powiedzieć, iż nie do końca. Dlatego, że te dopasowane etui zdarzają się rzadko. Można natomiast dostać etui uniwersalne, jednak nie każdego użytkownika takie rozwiązanie zadowala. Tablety Blaupunkta mają przed sobą jeszcze sporą przyszłosć, biorąc pod uwagę wciąż bardzo chłonny rynek tych urządzeń. A za nimi pójdą akcesoria.

    Akcesoria na tablety firmy Blaupunkt

  • Blow

    Firma Blow należy do grona tych marek, które pojawiły się dużo wcześniej niż na rynek weszły tablety. Innymi słowy - tablet nie był przyczynkiem do jej powstania, jak to miało miejsce w wielu innych przypadkach, jak chociażby Kiano, Shiru, czy Colorovo. Można śmiało stwierdzić, iż Blow jest jednym z liderów w segmencie akcesoriów samochodowych. Jak zresztą sama pełna nazwa przedsiębiorstwa wskazuje: Blow Car System. Na przykład nawigacje Blow od lat zyskują uznanie w oczach klientów. To samo jeśli chodzi o radia samochodowe.

    Firma szczyci się jeszcze dostarczaniem na rynek tunerów telewizyjnych, wzmacniaczy czy głośników. Tablety pojawiły się wtedy, kiedy rynek zaczął wydawać kolejnych producentów tych urządzeń mobilnych. Chociaż Blow wydał już kilka ciekawych modeli, takich jak chociażby Blow Black Tab 10, czy Blow Silver Tab 10, to te urządzenia nie stały się głównym i czołowym produktem firmy. Owszem, wydają pomału coraz to nowsze tablety, ale... nie jest to robione masowo. Raczej od czasu do czasu jakaś premiera, skądinąd dosyć udanego - jak się potem okazuje - urządzenia.

    Blow nie chciał także robić przykrości użytkownikom, a przede wszystkim sprzedawcom w kwestii akcesoriów. Co to oznacza? Ano tyle, że poszczególne parametry ładowania w szczególności nie odbiegają od ogólnie przyjętej tak zwanej normy. Zakres prądowy to od 5V do 12V. Co do wtyczek, to oprócz popularnej średnicy 2,5mm spotkamy również końcówkę micro USB. Tutaj Blow poszedł już w stronę unifikacji, czy jak kto woli standaryzacji, gdzie gniazdo micro usb jest liderem. Można też bez problemu dobrać uchwyt samochodowy do tabletu Blow, ale... i tutaj jedna uwaga - zdarza się czasami przy tabletach, iż przyciski na obudowie mogą sprawiać problem w zamontowaniu urządzenia. Wynika to z pokrywania się “łapek” uchwytu właśnie z rozstawem przycisków. No a nikt przecież nie chce mieć pod uchwytem przycisku głośności, lub innego. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest konsultacja ze sprzedawcą przed zakupem takiego akcesorium. Szczególnie jeżeli zakup odbywa się w sklepie internetowym, gdzie przeważnie nie jest ściśle określone, do jakich modeli tabletów jest uchwyt. Najczęściej jest podany tylko rozstaw łapek chwytających, tudzież zakres regulacji szczęk. Folie ochronne do tabletów Blow nie są jakimś wielkim problemem, jeśli chodzi o ich kupno. Co najwyżej można doinformować się u sprzedawcy, czy wymiar folii podany w ofercie jest faktycznie tym wymiarem.

    Akcesoria na tablety firmy Blow

  • Bmorn

    Opis tabletów Bmorn...

    Akcesoria na tablety firmy Bmorn

  • California Access

    Opis tabletów California Access...

    Akcesoria na tablety firmy California Access

  • Cavion

    Opis tabletów Cavion...

    Akcesoria na tablety firmy Cavion

  • Chuwi

    Opis tabletów Chuwi...

    Akcesoria na tablety firmy Chuwi

  • COBY Kyros

    Opis tabletów COBY Kyros...

    Akcesoria na tablety firmy COBY Kyros

  • Colorfly

    Opis tabletów Colorfly...

    Akcesoria na tablety firmy Colorfly

  • Colorovo

    Marka Colorovo powstała zupełnie niedawno. A co to oznacza? Ano właśnie tylko tyle, że wraz z rozwojem segmentu mobilnych urządzeń dotykowych zwanych tabletami Colorovo rozwinęło swoje skrzydła. Do dzisiaj wydali na rynek już nawet nie kilkanaście, ale wręcz kilkadziesiąt modeli tych urządzęń. Oczywiscie we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach: 7, 7.85, 8, 9.7 oraz 10,1 cala.

    Trzeba przyznać, iż Colorovo potrafiło iść z “duchem czasu”, czyli wprowadzać to, co wprowadzali inni liderzy segmentu budżetowego, np. system Windows. Po początkowej całkowitej dominacji systemu operacyjnego Android (poza tabletami Apple iPad) do walki o rynek włączył się Microsoft ze swoim mobilnym systemem. I choć dzisiaj w dalszym ciągu większość tabletów działa w oparciu o system z “zielonym ludkiem”, to jednak mobilny Windows jest bardzo ceniony i uważany nawet za bardziej wydajny.

    Colorovo pokazało bardzo ciekawą serię Supreme, gdzie wszystkie rozmiary są oparte na Windowsie. I wszystko by było w jak najlepszym porządku, gdyby nie to, że Colorovo w zasadzie zupełnie zignorowało akcesoria do tabletów. Byli na bardzo dobrej drodze, aby pójść za ciosem i produkować dedykowane etui i nie tylko. Powiem więcej - mogli się stać jednym z liderów segmentu “B” tabletów, właśnie poprzez uzupełnienie ciekawej oferty tabletowej dużą ilością pasujących akcesoriów. Tego nie zrobili i na pewno na tym fakcie stracili, ale... sytuację ratuje z kolei jednak to, iż pomimo braku typowo dedykowanych akcesoriów można znaleźć wiele odpowiedników uniwersalnych.

    Tablety Colorovo nie są jakoś udziwnione, jeśli chodzi o parametry. Pod system Windows doskonale nadaje się na przykład etui z klawiaturą na łączność Bluetooth. Jest to o tyle ważne, że normalne klawiatury na kabelkach w przeważającej większości z Windowsem działać nie chciały. Kiedy chcemy wybrać folię ochronną na ekran tabletu Colorovo, po prostu otwieramy zasoby sieci i szukamy po słowach kluczowych. I choć nie zawsze będzie to folia idealnie, co do milimetra pasująca pod dany tablet, to jednak można dostać przyciętą z bardzo dużą dokładnością. Tablety Colorovo raczej nie posiadają głośników na szkle, czyli ekranie. Co ułatwia dopasowanie nawet folii uniwersalnej, jeżeli ktoś nie znalazł dociętej na wymiar.

    Można u wielu sprzedawców nabyć również uchwyt na tablet, zarówno ten zagłówkowy, jak i na szybę. A dla tych, którzy chcieli by mieć i jedno i drugie - też jest rozwiązanie - komplet zawierający obydwa elementy (tzw. 2w1). Colorovo długimi miesiącami, a nawet przez kilka ostatnich lat zachęcało miłośników elektroniki do zakupu swoich - skądinąd wartościowych - produktów. Tym bardziej smutną informacją jest to, że są oni u schyłku swojej działalności. Bez wdawania się w szczegóły.

    Akcesoria na tablety firmy Colorovo

  • Creative

    Opis tabletów Creative...

    Akcesoria na tablety firmy Creative

  • Cube

    Opis tabletów Cube...

    Akcesoria na tablety firmy Cube

  • Dell

    Dell to jeden z największych koncernów i producentów elektroniki użytkowej na świecie. To wiedzą wszyscy. Natomiast nie wszyscy już się orientują, że amerykański gigant zaczął inwestować również w tablety. Początkowo bardzo nieśmiało, przynajmniej na polskim rynku. Wypuścili dwa, trzy modele szerzej nieznane, oprócz koneserów. Ale rok 2014 stał się przełomem w tej kwestii. Tablety Della “zaatakowały” wręcz rynek. I co najważniejsze wprowadzili modele na każdą kieszeń.

    Takie pozycje jak Dell Venue 7, Dell Venue 8 (także wersja Pro), czy Dell Venue 11 Pro zaczęły szturmować polskie markety. Tablety Della wreszcie stały się przebojem rynkowym.

    Trzeba przyznać, że ta marka wypuszcza bardzo solidne urządzenia. Sam jestem fanem laptopów tej firmy - miałem ich kilka do tej pory. Tablety także są dobrej jakości: dobrze wykonane, mało awaryjne. Z akcesoriami do Dellów jest nieco problemów, tzn. nie ma wielu oryginalnych. Są za to dobrej jakości zamienniki, które w większości przypadków doskonale się sprawdzą.

    Polecamy szczególnie nasze poliwęglanowe folie ochronne na ekrany tabletów, a także solidne uchwyty samochodowe. No i nie zapomnij o pokrowcu do tabletu - bez niego ani rusz.

    Akcesoria na tablety firmy Dell

  • DOMO

    Opis tabletów DOMO...

    Akcesoria na tablety firmy DOMO

  • ePAD

    Opis tabletów ePAD...

    Akcesoria na tablety firmy ePAD

  • Esperanza

    Marka Esperanza jest dość specyficzną w segmencie budżetowym tabletów. A dlaczego? Oto szczegóły. Większość marek, takich jak GoClever, Overmax, Kiano, Prestigio wydało na rynek kilkadziesiąt urządzeń mobilnych zwanych tabletami. A w przypadku Esperanzy jest zupełnie inaczej. Wypuścili oni na rynek zaledwie kilka modeli tabletów. Dosłownie. I specjalnie dalej się w tym kierunku nie rozwijają. I choć te tablety nie są jakieś rewelacyjne, to jednak całkiem nieźle się sprzedają. Pewnie dlatego, iż Esperanza dotarła do większych marketów, gdzie jest sporo nabywców.

    Druga rzecz inna w specyfice tej firmy, to produkcja akcesoriów. Większość firm wyżej wymienionych ma znikomą produkcję akcesoriów. Natomiast Esperanza ma tego całkiem sporo. Oferują przynajmniej kilka modeli ładowarek sieciowych oraz samochodowych do tabletów i smartfonów. Parametry standardowe 5V i 2A (lub 2,1A). Mają w swojej kolekcji także uchwyty samochodowe do tabletów. Znajdziemy tutaj opcje na szybę oraz na zagłówek. Jeżeli ktoś szuka pokrowca na tablet, to także Esperanza jest w stanie coś zaoferować, chociaż nie są to etui najwyższej próby. Po prostu coś, co jakoś tam ochroni, i daleko temu do pięknej estetyki. Kolejną grupą produktów są środki czyszczące, takie jak ściereczki z mikrofibry, czy też chusteczki nawilżane. Dedykowane generalnie do różnego rodzaju ekranów LCD, w tym także do wyświetlaczy tabletów i smartfonów. Dołóżmy do tego wszystkiego jeszcze różnego rodzaju kable, głośniki, słuchawki czy mikrofony.

    Warto wspomnieć także o tym, iż Esperenza w ciągu kilkunastu lat swojej działalności rozwinęła skrzydła nie tylko na terenie naszego kraju. Szczycą się tym, że z małej rodzinnej firmy rozwinęli się w przedsiębiorstwo zatrudniające kilkadziesiąt osób. Działające przynajmniej w kilku krajach Europy. Widać najwyraźniej, że w strategii przedsiębiorstwa nie znalazło się miejsce na inwazję tabletową. W pewnym sensie nie poszli za ciosem i nie rozpoczęli produkcji jednego urządzenia za drugim. Tablety stały się jednym z wielu produktów w asortymencie Esperanzy. Chyba nie ważniejsze od innych produktów.

    Akcesoria na tablety firmy Esperanza

  • eSTAR

    Opis tabletów eSTAR...

    Akcesoria na tablety firmy eSTAR

  • Evolveo

    Opis tabletów Evolveo...

    Akcesoria na tablety firmy Evolveo

  • EVOQ

    Opis tabletów EVOQ...

    Akcesoria na tablety firmy EVOQ

  • Ferguson

    Opis tabletów Ferguson...

    Akcesoria na tablety firmy Ferguson

  • FNF

    Opis tabletów FNF...

    Akcesoria na tablety firmy FNF

  • Freelander

    Opis tabletów Freelander...

    Akcesoria na tablety firmy Freelander

  • Fujitsu

    Opis tabletów Fujitsu...

    Akcesoria na tablety firmy Fujitsu

  • FunTab

    Ci, którzy nie są w temacie, zapytają: co to jest FunTab? Czy to może kolejna promocja jakiejś sieci komórkowej? Ale jeśli ktoś jest wielbicielem elektroniki, a w szczególności urządzeń dotykowych - tabletów - ten wie, o co chodzi. Fun Tab to produkt, to tablet wypuszczony przez jedną z sieci komórkowych. Przeważnie dawany do jakiegoś abonamentu razem z telefonem.

    Do tej pory sieć wydała 3 takie egzemplarze, w rozmiarach 7, 8 i 9,7 cala. Tablety tej marki nie mają najlepszych opinii od użytkowników. Powodem jest spora awaryjność, a także niezbyt dobre wykonanie.

    Dobra wiadomość jest taka, że tablety FunTab współpracują bez problemów z mnóstwem uniwersalnych akcesoriów: ładowarkami (sieciowymi i samochodowymi), uchwytami, przejściówkami USB i HDMI. Możesz także bez problemów dostać folię ochronną na ekran (szybkę, szkło) swojego tabletu. Ponieważ tablety FunTab są popularyzowane przez sieć Orange, dlatego jest ich naprawdę sporo na rynku. Klienci uwielbiają tablety “za złotówkę”, często nie kalkulując uważnie, że przepłacają za urządzenie brane w abonamencie.

    Akcesoria na tablety firmy Fun Tab

  • Gainward

    Opis tabletów Gainward...

    Akcesoria na tablety firmy Gainward

  • GLOBO

    Opis tabletów GLOBO...

    Akcesoria na tablety firmy GLOBO

  • GoClever

    Firma GoClever przed “erą tabletów” znana była głównie z produkcji nawigacji samochodowych. Czy te nawigacje były dobrej klasy, czy też nie - to już inna sprawa - w każdym razie byli jednym z tych producentów, który zalał rynek urządzeniami GPS. Poza tym na rynku można znaleźć również kamery Goclevera, a w ostatnich latach również smartfony. Ale tak naprawdę marka Goclever rozwinęła skrzydła dopiero w segmencie tabletów. Mając już ugruntowaną pozycję producenta elektroniki, rozpoczęli w krótkim czasie wprowadzanie na rynek kolejnych modeli tabletów. Obecnie jest ich już ponad 70 modeli.

    Dewiza jaką zawsze eksponowali w swoim marketingu, to solidne urządzenia na każda kieszeń. Początkowo oczywiście były to urządzenia oparte wyłącznie na systemie operacyjnym Android. Później w miarę rozwoju rynku tabletów wprowadzili również tablety z Windows. Między innymi takie urządzenia jak: GoClever Insignia 1010 Business, INSIGNIA 1010 Win, czy INSIGNIA 800 Win.

    Trzeba przyznać, iż ceny zaproponowali mocno konkurencyjne. No ale wiadomo, że bez tego ciężko jest dzisiaj zawojować rynek w jakiejkolwiek branży. Goclever mógł sprzedawać duże ilości swoich urządzeń głównie przez to, że udało im się wejść do sieci marketów, jak chociażby Euro RTV AGD i kilku innych.

    Poza samymi tabletami zaczęli wprowadzać na rynek również akcesoria. Można obecnie spotkać w lepiej zaopatrzonych sklepach etui z logo Goclevera. Przyjazną sprawą dla użytkowników tabletów Goclever, jak i zresztą dla samych sprzedawców okazał się fakt, iż zasilanie w urządzeniach nie było specjalnie “udziwnione”. A to oznacza parametry napięcia od 5 do 12V, natomiast wtyczki do ładowania to 2mm, 2,5 mm (najpopularniejsza) oraz 3,5mm. Natomiast jeżeli chodzi o końcówki płaskie to oczywiście standardowe micro USB, a ponadto nieco większe mini USB - na przykład w modelu GoClever Play Tab, czy też GOCLEVER TAB 7500. I właśnie użytkownicy polubili tablety Goclevera m.in. za to, że zdobyć akcesoria do nich nie stanowiło i nie stanowi żadnego problemu. Za kilkanaście do kilkudziesięciu złotych można kupić ładowarkę czy etui. Jeżeli nie uda nam się trafić na pokrowiec dedykowany, wówczas mamy dość szeroką gamę pokrowców tzw. uniwersalnych. Czyli takich, które będą dobrze pasować wymiarem do tabletu, ale nie są oczywiście szyte stricte pod dany model. Goclever zawsze znajdował szybką odpowiedź na działania rynkowe rywali branży tabletowej i dzisiaj w zasadzie każdy rozmiar tabletu znany na rynku można znaleźć w wykonaniu tej marki.

    Akcesoria na tablety firmy GoClever

  • Google

    Nawet gigant Google zapragnął wejść w rynek tabletów. Najpierw mieliśmy do czynienia z różnymi kooperacjami: z HTC czy Asusem. Tym razem jednak jest już marka własna: Google Pixel. Co - poza kolorowym logo - oferuje nam ta marka tabletów. Wydajne maszyny, jak na znaną firmę przystało, jednak w Polsce niszowe. Ze świecą szukać kogoś, kto ma tablet od Wielkiego G. Dlaczego? Jednym z powodów jest to, że Google jest znane z wyszukiwarki i ewentualnie różnych serwisów (jak np. YouTube) i narzędzi internetowych (np. Google Maps, czy Analytics). Dlatego ufamy tej firmie w kwestii oprogramowania, a nie sprzętu. Poza tym, tablety Google Pixel nie są w naszym kraju mocno promowane. W zasadzie w ogóle nie spotyka się ich reklam. Ciężko powiedzieć, co marka chciała osiągnąć przez wejście w rynek tabletów internetowych. Może po prostu chcieli być na czasie, może chcieli choć w małym stopniu uczestniczyć w tabletowej rewolucji. Jeśli chodzi o tablety Pixel, to możesz liczyć na dedykowane akcesoria do nich, jednak raczej tylko na pokrowiec i szkło hartowane, ewentualnie folię poliwęglanową. A ładowarkę samochodową czy uchwyt do auta będziesz musiał nabyć uniwersalny. 

  • Haier

    Opis tabletów Haier...

    Akcesoria na tablety firmy Haier

  • HANNSpree

    Opis tabletów HANNSpree...

    Akcesoria na tablety firmy HANNSpree

  • Highton

    Opis tabletów Highton...

    Akcesoria na tablety firmy Highton

  • Hisense

    Opis tabletów Hisense...

    Akcesoria na tablety firmy Hisense

  • HP

    Opis tabletów HP...

    Akcesoria na tablety firmy HP

  • HTC

    Opis tabletów HTC...

    Akcesoria na tablety firmy HTC

  • Huawei

    W przypadku firmy Huawei mamy do czynienia z jednym z największych koncernów branży elektroniki w Chińskiej Republice Ludowej. I to szeroko pojętej elektroniki, bowiem firma ta prowadzi szeroko zakrojone działania na przykład w dziedzinie telekomunikacji. Dostarcza na rynek różnego rodzaju urządzenia służące do komunikacji bezprzewodowej - routery, anteny, światłowody.

    Bardzo znanym produktem od Huawei są modemy 3G. Jak wiemy, są one wykorzystywane między innymi do tabletów, kiedy potrzeba utworzyć połączenie z internetem inne niż sieć Wi-Fi. Jest to jedno z najbardziej uznanych akcesoriów do tabletów, które Huawei rozpowszechnia na światowych rynkach.

    Co jeszcze pokazał koncern, jeśli chodzi o akcesoria do tabletów? Na pewno mają dedykowane etui do tabletów. Przykładem może być bardzo popularny model, sprzedawany w olbrzymich ilościach na całym świecie - Huawei MediaPad 10 Link i jego następca: Link+. Problem tylko w tym, że Huawei raczej nie jest bezpośrednim producentem pokrowców, to znaczy robią je inni. “Szyją na miarę” etui do najbardziej znanych i najlepiej sprzedawanych modeli tabletów tej firmy. Dla odbiorcy końcowego - takiego, który potrzebuje ochronić swój tablet przed upadkiem - nie ma to jednak w zasadzie żadnego znaczenia. Liczy się to, że dany pokrowiec ma w odpowiednim miejscu wycięcia pod kamerę, no i oczywiście to, że jest idealnie dopasowany rozmiarowo. Można również spotkać ładowarki sieciowe do Huawei, ale są to chyba tylko i wyłącznie te, które producent dokłada do zestawu z tabletem. Mają na tabliczce znamionowej nazwę tego, kto je wyprodukował. Jeśli chcielibyśmy kupić ładowarkę z tak zwanej “drugiej ręki’, to już sprawa nie wygląda zbyt dobrze. W przypadku tych tabletów z wejściem do ładowania micro USB, jak na przykład Huawei MediaPad T1 8.0, nie ma problemu - kupujemy standardową, ogólnodostępną ładowarkę. Gorzej gdy mamy tablet z wtyczką 30-pinową, albo o średnicy bolca 3.0 mm. Wtedy mamy problem. Można przeszukać pół internetu i nic nie znaleźć. Często jedynym ratunkiem jest wtedy tylko i wyłącznie serwis producenta. Ale po pierwsze ładowarka będzie sporo droższa, a po drugie - gorsze - możemy jej wcale nie dostać. W tej kwestii Huawei nie różni się specjalnie od innych graczy segmentu budżetowego. Chociaż - należy to tutaj zaznaczyć - Huawei aspiruje do grupy firm najlepszych, jak Samsung, Acer, czy Asus. Pozwala im na to wieloletnie doświadczenie, tradycja i dobra jakość produktów.

    Akcesoria na tablety firmy Huawei

  • Hyundai

    Opis tabletów Hyundai...

    Akcesoria na tablety firmy Hyundai

  • Intenso

    Opis tabletów Intenso...

    Akcesoria na tablety firmy Intenso

  • Kiano

    Co można powiedzieć o firmie, czy jak kto woli - marce Kiano? Można powiedzieć bardzo wiele. Po pierwsze to, że wypuścili na rynek już w tym momencie kilkadziesiąt modeli tabletów. To nie żart. Niewielka krakowska firma stała się jednym z potentatów w segmencie budżetowym najpopularniejszych obecnie urządzeń mobilnych.

    Zaczęli dosyć ostrożnie - wypuszczając na rynek kilka modeli, takich jak Kiano Young, Kiano Pro 10 Dual, czy też bardzo lubiany wśród użytkowników Kiano Core 10.1 Dual 3G. To był jednak dopiero początek. Nieco później marka Kiano zaczęła ekspansję emitując takie linie produktowe, jak Slim Tab, Elegance, czy w końcu kilka modeli z serii Intelect. Szczególnie trzy ostanie linie tabletów zostały dobrze przyjęte wśród użytkowników. Kiano nie omieszkało zaakcentować również swojej obecności w wyobraźni najmłodszych użytkowników. Takie modele, jak Kiano Kid Pad 7, a szczególnie Kiano Kid Pad Mini dały sporo radości dzieciom.

    Kiano spróbowało również produkcji akcesoriów. A dlatego tylko “spróbowało”, ponieważ nie rozwinęli skrzydeł na tyle, na ile by rozwinąć mogli. Na pewno mają swoje ładowarki - na tabliczkach znamionowych widnieje napis “Kiano”. Użytkownik dostaje taką ładowarkę razem z zakupionym tabletem, jak również można takie akcesorium zakupić osobno w serwisie firmy Barel (właściciel marki Kiano). Zaczęli również produkcję dedykowanych pokrowców i wypuścili na rynek na przykład etui dopasowane do Kiano Slim Tab 8. Jednak nie poszli za ciosem. Zamiast do każdego kolejnego wypuszczanego tabletu dawać ludziom etui - nie pociągnęli tego tematu. A szkoda.

    Nie jest tajemnicą, iż użytkownicy niezwykle cenią sobie, kiedy mogą razem z tabletem dokupić jeszcze to i owo, szczególnie jeśli chodzi o rzeczy niezbędne, czyli ochronę tabletu. A jeśli chodzi o ochronę, to swego czasu można było dostać gdzieniegdzie dedykowane folie ochronne do kilku modeli tabletów. Tablety Kiano na szczęście nie utrudniają raczej życia kupującym, jeśli chodzi o dokupienie akcesoriów z tzw. uniwersalnych. Na przykład jeśli chodzi o ładowanie, to przeważającym standardem jest 5V i 2A z wtyczką o średnicy 2.5 mm. Ogólnie jeśli oryginalna (marki Kiano) ładowarka się spali - raczej nie będzie problemu z zamiennikiem.

    Akcesoria na tablety firmy Kiano

  • KNC

    Opis tabletów KNC...

    Akcesoria na tablety firmy KNC

  • Kobo

    Opis tabletów Kobo...

    Akcesoria na tablety firmy Kobo

  • Kruger Matz

    Kruger&Matz jest na dzień dzisiejszy znaną marką w zakresie szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Bynajmniej nie zaczynali oni od produkcji tabletów. W tę branżę weszli mniej więcej wtedy, kiedy rozpoczął się boom na te urządzenia mobilne. Daleko wcześniej firma Kruger & Matz znana była jako producent między innymi segmentu car audio. Mam tutaj na myśli głośniki samochodowe i radia samochodowe. Ponadto w sklepach często można uświadczyć sprzęt grający marki K&M - popularne “wieże”. Kruger&Matz pozazdrościł liderom, takim jak Pioneer czy Technics i postanowił - przynajmniej na polskim rynku - pokazać, na co go stać.

    Jeśli chodzi o urządzenia z ekranem dotykowym, to oczywiście tablety, a także smartfony wychodzą z linii produkcyjnych firm K&M. Tabletów jest dzisiaj kilkanaście modeli, chociaż tak szybko ich przybywa, że może nawet powyżej dwudziestu. Przykłady:

    • Kruger&Matz KM1064
    • Kruger&Matz Eagle 975
    • Kruger&Matz Edge 1082

    Generalnie wypuścili kilka takich serii tabletów, między innymi Eagle czy Edge, które są znakiem rozpoznawczym ich urządzeń mobilnych.

    Kwestie akcesoriów firma Kruger&Matz potraktowała niestety “po macoszemu”. Podobnie jak u wielu innych producentów segmentu budżetowego, również u Kruger&Matz nie uświadczymy firmowych pokrowców, folii na ekran, czy też ładowarek. Na szczęście producent nie “kombinował”, jeżeli chodzi o dobór parametrów ładowania. W poszczególnych tabletach spotkamy się najczęściej z jednym rodzajem wtyczki o średnicy 2,5mm. To samo, jeśli chodzi o napięcie, gdzie króluje 5V. Aczkolwiek zdarzały się też urządzenia konstruowane na napięciu 9V. Taka sytuacja sprawia, iż z łatwością możemy kupić w internecie zarówno ładowarki sieciowe, jak i samochodowe. Gorzej rzecz się ma w przypadku zakupu folii ochronnych na ekran. Niewiele wyspecjalizowanych firm trudni się przygotowaniem i dystrybucją dobrze dociętych powłok z poliwęglanu.

    Wymiary tabletów Kruger&Matz sprawiają, iż można na nie dopasować sporo pokrowców uniwersalnych. Importerzy akcesoriów stanęli tutaj na wysokości zadania.

    Firma Kruger&Matz nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zapewne zaskoczy swoich zwolenników niejednym ciekawym modelem tabletu.

    Akcesoria na tablety firmy Kruger Matz

  • KURIO

    Opis tabletów KURIO...

    Akcesoria na tablety firmy KURIO

  • Lark

    Firma Lark działa na polskim (i nie tylko) rynku elektroniki już od kilkunastu lat, a konkretnie od roku 2001. Jeszcze do niedawna jej flagowym produktem były nawigacje, które szeroko sprzedawano na rynku nie tylko polskim. Poza nawigacjami mniejsze segmenty stanowiły między innymi kamery, anteny DVB-t, ramki cyfrowe, a także smartfony. Do czasu pojawienia się na rynku tabletów. Wówczas to grupa Lark Europe S.A podjęła jedyną słuszną decyzję o rozpoczęciu masowej produkcji tabletów PC.

    Można śmiało powiedzieć, iż na dzień dzisiejszy tablety swoją rozpoznawalnością wygrywają nawet z szeroko wcześniej rozpowszechnionymi nawigacjami. To chyba głównie z powodu bardzo dużej ilości modeli tabletów, jakie Lark wypuścił na rynek.

    Naczelna seria, która opanowała markety i sklepy internetowe nosi nazwę FreeMe, na przykład Lark FreeMe x2 10.1, czy też FreeMe 70.55. Nieco później pojawiły się dwie inne serie: Evolution oraz Ultimate.

    Akcesoria do tabletów Lark można kupić, choć nie bez problemów. Jeżeli chodzi o pokrowce dedykowane, to w przypadku tej marki sprawa wygląda źle. To znaczy użytkownicy muszą korzystać z pokrowców uniwersalnych. Jeśli mówimy rozmiarach 7, 8, 9,7 czy 10,1 cala to jeszcze bez problemu można znaleźć niezłe etui. Sprawa się komplikuje, kiedy w grę wchodzi rozmiar 9 calowy. Tutaj - przynajmniej do niedawna - była spora dziura, to znaczy ciężko było cokolwiek dopasować. Ten fakt świadczy o jednym, a mianowicie, że pomimo ogromnego rozwoju rynku tabletów akcesoria ciągle jeszcze za nimi nie nadążają.

    Akcesoria na tablety firmy Lark

  • Leader

    Opis tabletów Leader...

    Akcesoria na tablety firmy Leader

  • Lenco

    Opis tabletów Lenco...

    Akcesoria na tablety firmy Lenco

  • Lenovo

    Opis tabletów Lenovo...

    Akcesoria na tablety firmy Lenovo

  • LG

    Opis tabletów LG...

    Akcesoria na tablety firmy LG

  • Manta

    Manta to firma gigant, ale tylko jako jeden z liderów tzw. segmentu B. Czyli od razu wiadomo, iż np. tabletów Manty nie można postawić na równi z iPadami, Samsungami, czy nawet sprzętem Acera.

    Koncern Manta - bo tak ich chyba obecnie można nazwać - do czasu pojawienia się na rynku tabletów zajmował się produkcją wielu różnych urządzeń, takich jak nawigacje, radia, telefony komórkowe (w tym smartfony), a nawet telewizory. W momencie rozpoczęcia boomu tabletowego, również i Manta postanowiła w to wejść, słusznie twierdząc, że to będzie “duży tort” elektroniki użytkowej. I jak wiemy wejście w produkcję tabletów okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

    Obecnie Manta jest pod względem ilości wypuszczonych na rynek modeli tabletów w ścisłej czołówce, a może nawet numerem jeden. A jeśli chodzi o jakość tych urządzeń? Tutaj sprawa nie wygląda już tak różowo, bo tablety Manty całkiem bezawaryjne nie są. A co za tym idzie - ich użytkownicy potrzebują i będą potrzebować sporej ilości akcesoriów, głównie zasilaczy do tabletów.

    Na szczęście Manta “nie kombinowała” specjalnie jesli chodzi o ładowanie swoich urządzeń. Generalnie jest to standard prądowy w układzie 5V i 2A, z wtyczką do ładowania o średnicy 2,5mm - okrągły bolec. Szeroki wybór zasilaczy zarówno sieciowych jak i samochodowych sprawia, iż użytkownik nie musi się martwić, gdy ładowarka się przepali, no i co ważne nie musi przepłacać za “oryginał”. Cała reszta akcesoriów do tabletów Manta też jest raczej bez problemów dostępna. Mowa tutaj na przykład o kablach do ładowania, kabelkach HDMI, uchwytach do auta na szybę i na zagłówek, czy też foliach ochronnych.

    Jedyne do czego można by się było przyczepić, to brak jakichkolwiek akcesoriów dedykowanych do tabletów Manta. Myślę tutaj przede wszystkim o pokrowcach. Manta jako jeden z liderów segmentu B mogłaby i powinna przynajmniej w jakimś stopniu produkować etui ze swoim logo, pasujące idealnie do danego modelu tabletu. Chociażby nawet do części tych najbardziej flagowych modeli z serii MID. Użytkownicy często pytają o takie pokrowce i ze zdziwieniem muszą zadowolić się pokrowcami uniwersalnymi. Ale cóż, taka to już tendencja w “budżetowcach”.

    Akcesoria na tablety firmy Manta

  • Media-Tech

    Opis tabletów Media-Tech...

    Akcesoria na tablety firmy Media-Tech

  • Medion

    Jeszcze nie tak dawno temu mało kto wiedział, co znaczy marka Medion. Bardziej kojarzono to z Lenovo, podając nazwę Lenovo Medion. I to prawda, ponieważ Medion LifeTab jest właśnie marką Lenovo. Jednak na tyle już suwerenną, iż obecnie operuje się bardziej nazewnictwem Medion LifeTab - i tutaj numer modelu, np. S8311 lub S1034X. Popularny skrót dla tabletów tej marki, to po prostu Medion z odpowiednim numerkiem, i tyle.

    Na dzień dzisiejszy to nawet trudno dokładnie określić, ile wyszło modeli tabletów Medion. Na pewno już kilkadziesiąt, ale... nawet sam producent nie ma ich wszystkich na swojej stronie firmowej. Dla rynku i użytkowników ważne jest na pewno to, iż mają ogromny wybór i to różnych rozmiarów Mediona. Począwszy od 7- i 8-calowych tabletów, a następnie 9 i 10,1 cala też wiele modeli. Ale chyba jeszcze ważniejszym aspektem wydaje się być szeroka dostępność akcesoriów do tabletów tej marki. Zacznijmy od ładowarek. Zasilacze są jak najbardziej standardowe, bo przeważa tutaj końcówka micro USB. Tak więc nawet ładowarką od smartfona możemy jako tako podładować tablet. Lecz dopiero zasilacz dedykowany do tabletu o parametrach 5V 2A pozwoli nam na w miarę szybkie naładowanie naszego tabletu. Inne wejścia gniazda ładowania, to oczywiście te na wtyki okrągłe, czyli popularne "bolce". Występują tutaj średnice 2,5mm oraz 3,5mm, w zależności od konkretnego modelu. Folie poliwęglanowe na ekran tabletów Medion Lifetab nie są zbyt często spotykane. Lenovo jako marka główna nie zadało sobie niestety trudu, aby również i dla swojego "dziecka" Medion produkować szeroką gamę folii ochronnych na ekran. A więc można takie folie odpowiednio dociąć i są sprzedawcy, którzy to robią. I też czasem jest pewien problem, kiedy na drodze staje ekran z głośnikiem na szkle, na który trzeba wyciąć otwór. Szkła hartowane zupełnie już są nie do dostania. No chyba, że ze względu na rosnącą stale popularność Medionów coś się w końcu zmieni. Z różnego rodzaju kabelkami micro, czy mini USB też nie powinno być problemów.

    Akcesoria na tablety firmy, marki Lenovo Medion

  • Microsoft

    Opis tabletów Microsoft...

    Akcesoria na tablety firmy Microsoft

  • Mistral

    Opis tabletów Mistral...

    Akcesoria na tablety firmy Mistral

  • Modecom

    Firma Modecom chce siebie określać jako producent sprzętu komputerowego. To oczywiście bardzo szerokie pojęcie, a co jeżeli chodzi o szczegóły? Marka Modecom ma w swoim asortymencie takie produkty, jak między innymi:

    • tablety
    • głośniki
    • kamery
    • smartfony
    • nawigacje
    • myszy komputerowe
    • słuchawki
    • klawiatury
    • różnego rodzaju inne akcesoria komputerowe (podkładki pod mysz, czytniki kart, itp.)

    Jest tego sporo i to przede wszystkim pokazuje, iż firma Modecom istniała przed “erą tabletów”. Istniała, ale podobnie jak wiele innych firm (typu Manta czy Goclever) szybko złapała swoją szansę, którą było rozpoczęcie produkcji tabletów. I zrobiła to na skalę masową - produkując dosłownie dziesiątki, a może i setki tysięcy tych urządzeń mobilnych na rynek polski i nie tylko.

    Obecnie mamy do dyspozycji (czytaj: możliwości zakupu) kilkadziesiąt modeli Modecoma. Nazwa tabletów została skonstruowana na bazie dwóch członów: Modecom + FreeTab. A dalej już wchodzą numery poszczególnych modeli, jak na przykład Modecom FreeTab 8001 IPS X2. Końcówka nazwy - jak widać - ma podkreślić jakiś ważny parametr określający dany tablet, czyli w tym wypadku - zastosowanie matrycy IPS. Seria ”FreeTab” nieodłącznie i od zawsze kojarzy się z tabletami Modecom, chociaż ostatnio firma - chyba po to, żeby coś odświeżyć w wizerunku - zaczęła wprowadzać inne nazwy, jak Modecom Silver, czy Modecom Momentum.

    W przypadku firmy Modecom ciekawie ma się sytuacja, jeżeli chodzi o akcesoria do tabletów. Modecom w odróżnieniu od innych liderów segmentu "B", jak Kiano, Prestigio, Overmax, czy Goclever, w znacznym stopniu rozwinął produkcję dedykowanych akcesoriów. Mam tu na myśli oczywiście przede wszystkim pokrowce dedykowane, ale także folie na ekran, czy dedykowane ładowarki. Bo trzeba wiedzieć, iż są modele Modecoma, których nie da się naładować na przykład standardowym zasilaczem 5V, 2A z końcówką micro USB. Trzeba mieć na wyposażeniu właśnie ładowarkę od Modecoma. Czyżby to dążenie w stronę praktyki stosowanej przez wielkich: Asusa, Samsunga, Della, czy iPada? Bardzo prawdopodobne.

    Można wysnuć taki wniosek, iż firmie Modecom było nieco łatwiej rozwinąć sprzedaż akcesoriów do tabletów. Z tego względu, że oni już wcześniej produkowali akcesoria komputerowe i mieli w tym doświadczenie. Dlatego niejako naturalnym stało się, że jak wypuszczą na rynek jakiś tablet, to w ślad za tym pójdzie etui dedykowane, folia ochronna na ekran, a może nawet zasilacz.

    Akcesoria na tablety firmy Modecom

  • Motorola

    Opis tabletów Motorola...

    Akcesoria na tablety firmy Motorola

  • MSI

    Opis tabletów MSI...

    Akcesoria na tablety firmy MSI

  • MyAudio

    Opis tabletów MyAudio...

    Akcesoria na tablety firmy MyAudio

  • myTab

    Marka myTab jest klasycznym przykładem powstania konkretnego produktu pod daną potrzebę rynku. Właścicielem brandu myTab jest myPhone. Firma, która do niedawna zajmowała się produkcją i dystrybucją telefonów dla seniorów. I nie tylko, bo mają w swoim wolumenie także telefony stacjonarne bardzo prostej konstrukcji, z dużymi przyciskami i czytelnym wyświetlaczem.

    W momencie kiedy boom na tablety przybrał na sile, również przedsiębiorstwo myPhone postanowiło działać. I trzeba przyznać, że zrobiło to bardzo skutecznie. Teoretycznie nic bardziej prostego - wejść z produktem na półki któregoś z dyskontów. A praktycznie - to musieli pewnie sporo się nagimnastykować. Ale jak to mówią “kto pierwszy - ten lepszy”. Wejście do sklepów Biedronka spowodowało, iż niesamowicie wielu Polaków zapragnęło razem ze swoimi zakupami spożywczymi nabyć również tablet za 300-400 złotych.

    mytab wypuścił kilka modeli tabletów, z których niemalże każdy stawał się jeśli nie hitem, to na pewno bardzo popularnym gadżetem. Tak było z myTabem mini 7,85 3G, nie inaczej z myTabem 10Q Premium. Popularność samych tabletów nijak się miała do produkcji akcesoriów. MyPhone wiedział, ze podstawowa sprawa, to “zalać” rynek urządzeniami mobilnymi, natomiast akcesoria do tych tabletów to już bardzo drugorzędna sprawa. Nie zmienia to jednak faktu, iż samych akcesoriów, tak zwanych zamienników, można znaleźć w polskim internecie bardzo dużo.

    Tablety myTab nie są w żaden sposób udziwnione, czy to pod względem ładowania, czy w kwestii wymiarów. I nawet jeśli nie można nigdzie kupić pokrowca dedykowanego do tabletu myTab, to z powodzeniem można nabyć etui uniwersalne. Można również za bardzo przyzwoite pieniądze zakupić uchwyt samochodowy do myTaba Q10 Premium, czy też myTaba 10 Dual Core. Ładowarki z parametrami 5V, 2A i wtyczką 2,5 mm pasują prawie do wszystkich modeli myTab. Oczywiście poza tymi, które posiadają tylko i wyłącznie gniazdo micro USB. Bo wtedy przez nie następuje proces zasilania tabletu.

    Akcesoria na tablety firmy myTab

  • NavRoad

    Opis tabletów NavRoad...

    Akcesoria na tablety firmy NavRoad

  • Newman

    Opis tabletów Newman...

    Akcesoria na tablety firmy Newman

  • Nexus

    Opis tabletów Nexus...

    Akcesoria na tablety firmy Nexus

  • Nokia

    Opis tabletów Nokia...

    Akcesoria na tablety firmy Nokia

  • NTT

    Opis tabletów NTT...

    Akcesoria na tablety firmy NTT

  • O Lofer

    Opis tabletów O Lofer...

    Akcesoria na tablety firmy O Lofer

  • Omega

    Opis tabletów Omega...

    Akcesoria na tablety firmy Omega

  • OMNA

    Opis tabletów OMNA...

    Akcesoria na tablety firmy OMNA

  • Onda

    Onda to marka tabletów typowo chińska. Jak wiemy, firmy chińskie wprowadziły na rynek światowy już przynajmniej kilka dużych brandów. Wystarczy wspomnieć chociażby o tabletach Teclast, Xiaomi, czy właśnie Onda. Zanim opowiemy o akcesoriach do tabletów Onda, powiedzmy kilka słów o specyfice tych urządzeń. Onda wypuściła na rynek europejski i światowy bardzo przyzwoite urządzenia w niezwykle przystępnych cenach. Tablety te mają w dużej mierze ekrany IPS, a kilka modeli - jak Onda V919 3G - posiada dwa systemy operacyjne: Windows oraz Android. Do wyboru mamy wiele modeli Ondy posiadających wbudowany modem 3G - u nich to właściwie standard. Na tę chwilę doliczyłem się nawet nie kilkunastu, ale już kilkudziesięciu modeli tabletów z metką Onda. Czyli jest w czym wybierać. Nas najbardziej interesują jednak akcesoria do tych tabletów. No bo to sprzedawane jest na sklepie senio.pl. I zacznijmy od ochrony ekranu. Sytuacja jest zupełnie dobra, bo dla tych tabletów możemy prawie do każdego modelu dostać folię na ekran (dedykowaną, dopasowaną). A więc wszelakie otwory na głośniczki i kamerki gwarantowane. Szkła hartowane też pewnie w dość szerokim zakresie są dostępne, ale... jeśli my ich nie sprzedajemy zbyt wiele, to może być tutaj nieco gorzej niż z foliami. Ładowarki do tabletów Onda są ogólnie dostępne na zasadzie zamiennika. I tutaj generalnie będzie to wtyczka micro USB, a czasem nawet nowoczesne micro USB 3.0. Rzadziej zdarzy się ładowanie na bolec okrągły o średnicy 2,5mm, aczkolwiek takie modele też wyszły. Inne akcesoria to na przykład kable HDMI. W dobrej sytuacji są kupujący tablet Onda, gdyż przeważnie tablet będzie miał gniazdo micro HDMI, czyli bezproblemowe połączenie urządzenia z telewizorem czy monitorem, albo nawet rzutnikiem, projektorem. Jeśli chodzi o temat pokrowców, to może być nieco gorzej z dedykowanymi, ale cały czas możemy kupić ładne i funkcjonalne etui uniwersalne. Onda staje się coraz bardziej popularna wśród nabywców europejskich, w tym polskich, także ze względu na niemal bezproblemowy dostęp do szerokiej gamy akcesoriów.

    Akcesoria na tablety firmy Onda

  • Onyx

    Opis tabletów Onyx...

    Akcesoria na tablety firmy Onyx

  • Overmax

    Jeśli ktoś interesuje się trochę bardziej elektroniką, to wie, iż firma Overmax nie powstała wraz z nadejściem epoki tabletów. Ta marka powstała bowiem sporo wcześniej - najpierw działając wyłącznie na rynku Europy Zachodniej. Dopiero w roku 2006 pod nazwą Overmax Polska rozpoczęła działalność w naszym kraju. Jak się można domyślić, nie od tabletów, ale od takich urządzeń jak kamery i radia samochodowe, sprzęt RTV i audio. Następnie pojawiły się smartfony i dopiero dwa, trzy lata po nich weszły szeroko na rynek urządzenia zwane tabletami.

    Firma działająca od kilkunastu lat była w stanie wprowadzić niemal od razu pewne standardy jakości i obsługi posprzedażowej. Chociaż z tą ostatnią na dzień dzisiejszy bywa różnie - jak donoszą użytkownicy.

    Overmax wypuścił na rynek bardzo dużą liczbę tabletów w przeróżnych rozmiarach. Od najmniejszych, czyli 7 calowych, poprzez urządzenia bardzo teraz popularne - 7,85 cala. Następnie mamy 8 cali , 9 i 9,7 cala. Ostatnią grupą są tablety 10,1-calowe. Warto wymienić te tablety, które wręcz “zdobyły” rynek. A są to: Overmax EduTab - wersja tabletu edukacyjnego, która bardzo spodobała się klientom - miała preinstalowane aplikacje do nauki i zabawy dla dzieci i młodzieży. Potem pojawiły się kolejne wersje tego EduTaba:

    • Overmax EduTab 2
    • EduTab 2+
    • EduTab 3
    • EduTab 3 Multiset (rok 2015)

    Nie sposób nie nadmienić jeszcze innych bardzo znanych serii tabletów Overmax, takich jak:

    • Excellen
    • SteelCore
    • Solution
    • Qualcore
    • Quattor
    • DualDrive
    • IntuTab (dla osób starszych)
    • BaseCore
    • Newbase
    • Basis

    Lista wygląda imponująco. I sprzedaż Overmaxa również wygląda imponująco.

    W przypadku akcesoriów do tabletów Overmax mamy sytuację podobną, jak u Goclevera, Manty, czy Kiano. Mianowicie pojawiło się nieco produktów dedykowanych, ale tylko do wybranych modeli. Mowa o pokrowcach. W przypadku parametrów zasilania tabletów Overmax mamy duże zróżnicowanie. Większość urządzeń działa na 5, 9 lub 12V. Wtyki ładowania to 2mm, 2,5mm oraz 3,5mm, z małymi wyjątkami na złącze micro USB. Chociaż trzeba przyznać. że wtyczka micro USB robi się coraz bardziej popularna. Między innymi z powodu jej mniejszej lub prawie żadnej awaryjności. Jeszcze słówko o uchwytach do auta na tablet. Można je dostać w całkiem przyzwoitej cenie, szczególnie w sprzedaży internetowej. Overmax nie przesadzał z rozmiarem tabletów powyżej 10,1 cala, dlatego można powiedzieć, iż chyba wszystkie modele tej marki można przymocować do szyby, czy też zagłówka w aucie.

    U nas dostaniesz do tabletów tej marki także dedykowane folie ochronne, kable, przejściówki, zasilacze, karty pamięci i wiele innych akcesoriów.

    Akcesoria na tablety firmy Overmax

  • Panasonic

    Opis tabletów Panasonic...

    Akcesoria na tablety firmy Panasonic

  • Pentagram

    Można śmiało stwierdzić, iż marka Pentagram jest kolejnym dużym graczem w segmencie budżetowym tabletów. Znawcy tematu wiedzą, że tablety - jako produkt - były kolejnymi w dosyć bogatej historii firmy. Jak wielu innych, zaczynali w czasie, kiedy nikt jeszcze nawet nie słyszał o tabletach (może trochę w tym przesady), a więc kilka (naście?) lat wstecz. I przez te lata - trzeba przyznać - Pentagram wyrobił sobie całkiem przyzwoitą opinię wśród odbiorców. Owszem, nie są to może produkty z tej najwyższej półki, ale stanowią solidną alternatywę dla użytkownika nie mającego kosmicznych wymagań i ciężkiej sakiewki.

    Najbardziej znani (poza tabletami oczywiście) są z produkcji routerów sieciowych, tudzież kart sieciowych, czy też switchów. Jeszcze przed tabletami Pentagram olbrzymią wagę przywiązywał do smartfonów. Co do samych tabletów - one też okazały się bardziej niż udane. Co prawda nie każdy wypuszczany model bił na głowę konkurentów swoją specyfikacją techniczną, ale tablety Pentagrama pokazały, że są stosunkowo mało awaryjne na tle podobnych urządzeń innych marek. A jeśli już coś się popsuje - można je dość sprawnie reklamować i to w systemie door-to-door.

    Dochodzimy w końcu do kwestii akcesoriów do tabletów Pentagram. I tak - ładowarki przeważnie są standardowe, czyli 5V, 2a, z wtyczką okrągłą 2,5 mm. Chociaż coraz więcej rozmiarów między 7 a 8 cali jest zaopatrywanych w gniazdo ładowania micro USB. Ale taki - skądinąd - słuszny trend zauważyliśmy u wielu innych producentów. Warto docenić, iż tablety Pentagram z reguły zawsze zaopatrzone są w gniazdo mini, albo micro HDMi. Czyli odpowiednim kablem można w bezpośredni sposób połączyć je z telewizorem - wyświetlając na nim obraz z tabletu. Klienci coraz częściej poszukują akcesoriów HDMI, które są szeroko dostępne na rynku. Ale nie są super tanie. Może dlatego, iż nie jest to już taki zwykły kabelek, ale często z pozłacaną końcówką czy filtrem ferrytowym, mającym redukować zakłócenia.

    Akcesoria na tablety firmy Pentagram

  • Philips

    Marki Philips nikomu przedstawiać nie trzeba. Mamy tu do czynienia z jednym z największych producentów elektroniki na świecie. Wolumen produkcyjny holenderskiego koncernu jest bardzo bogaty. Od Philipsa możemy nabyć wszelkiego rodzaju sprzęt grający, radio samochodowe, telewizor, monitor, a nawet czajnik elektryczny, czy odkurzacz. W zasadzie łatwiej spytać, czego Philips nie produkował :) Jeśli szeroko pojęta elektronika użytkowa, to także i tablety. Chociaż wydaje się, że koncern wszedł w tę produkcję, bo "tak wypadało" . Albo inaczej mówiąc "nie wypadało", aby wielki Philips nie miał w swojej ofercie tabletów. Bo wypuścili ich stosunkowo niewiele. Gdyby tak skrupulatnie zliczyć, to uzbierałoby się może kilkanaście modeli.

    Chyba najbardziej popularne z nich to: Philips PI 3110, PI 3210, PI 3900. Ciekawostką jest fakt, iż zaoferowali w zasadzie wyłącznie tablety 7-calowe. Być może taka była strategia firmy, aby skupić się na urządzeniach z małą przekątną ekranu.

    Akcesoria do tabletów marki Philips też nie powalają na kolana swoją liczebnością, czy też możliwością szerokiego wyboru. Jeśli ktoś się uprze, to pewnie znajdzie dedykowany pokrowiec do tabletu Philipsa, ale czy do wszystkich? Raczej wątpliwe. Jeśli chodzi o sprawy zasilania tabletów tej marki, to można powiedzieć, iż nie utrudnili życia przeciętnemu użytkownikowi. A to oznacza, że bardzo łatwo kupić dobrze działający zamiennik ładowarki. W większości przypadków będzie to standard 5V 2A, z wtyczką micro USB. Folie poliwęglanowe na ekran tabletów Philips też nie są ogólnodostępne. W przeważającej większości wypadków trzeba je po prostu docinać na konkretny wymiar. W tej kwestii warto zainteresować się naszą ofertą.

    Trudno orzec, czy Philips podejmie jakąś większą ekspansję w segmencie tabletów. Wydaje się, że raczej nie, bo gdyby mieli takie zamiary, to już dawno by to zrobili. Póki co, zwolennicy tej znamienitej marki muszą się zadowolić urządzeniami o małych rozmiarach z przeciętnymi specyfikacjami technicznymi.

    Akcesoria na tablety firmy Philips

  • Pioneer

    Opis tabletów Pioneer...

    Akcesoria na tablety firmy Pioneer

  • PiPO

    Marka PIPO jest bardzo dużym graczem, ale przede wszystkim na rynkach azjatyckich. Wypuścili oni bez mała kilkadziesiąt modeli tabletów, jak na przykład: Pipo K3, Pipo M1 Pro, Pipo M6 Pro 3G. I wiele innych modeli, chociaż w Europie, jak również w Polsce, nie zdobyli jakiejś kolosalnej popularności. Owszem, tablety tej marki przewijają się w marketach na promocjach, ale nie jest to jakiś szał. Chociaż cechują się całkiem przyzwoitymi specyfikacjami technicznymi, czyli bogatym wyposażeniem. Przede wszystkim wiele z modeli PIPO jest zaopatrzonych w matrycę w technologii IPS. Chińczycy w wielu wypadkach uznają to chyba za standard teraz już obowiązujący. Ponadto w zasadzie każdy tablet ma złącze HDMI: w standardzie micro lub mini. Czyli możemy bez problemu połączyć nasz nowy nabytek z telewizorem, czy też monitorem komputera.

    Zasilanie z reguły było konstruowane na gniazdach okrągłych, czyli bolec o średnicy zewnętrznej 2,5mm. I dlatego też bardzo łatwo możemy kupić zasilacze sieciowe i samochodowe do tych tabletów. Z reguły (może poza nielicznymi wyjątkami) zamienniki współpracują z tabletami PIPO. Pipo nie należy co prawda do segmentu "A" tabletów, ale jest w lepszej sytuacji, aniżeli np. polskie marki tabletów. A to dlatego, iż można przeważnie dostać dedykowaną folię poliwęglanową na ekran tabletu Pipo. A gdyby dobrze poszukać, szczególnie na serwisach zagranicznych, to pewnie kupiło by się także szkło hartowane. Przynajmniej do niektórych modeli.

    Jeśli chcemy tablet Pipo zamontować w aucie, to musimy dość dobrze poszukać, aby nie kupić czegoś byle jakiego. Chodzi o uchwyt samochodowy do tabletu. Czy to na szybę, czy to na zagłówek, czy w końcu i jedno i drugie w zestawie. Polecamy uchwyty z elementami metalowymi (metalowa kula), które gwarantują dużo lepszą wytrzymałość na obracanie tabletem podczas jazdy i jego ustawianie w dowolnej pozycji.

    Tablety Pipo można polecić jako dobrzy sprzęt w konkurencyjnej cenie. Ot, taka chińska wyższa półka.

    Akcesoria na tablety firmy PiPO

  • Ployer

    Opis tabletów Ployer...

    Akcesoria na tablety firmy Ployer

  • Plug

    Opis tabletów Plug...

    Akcesoria na tablety firmy Plug

  • Pocketbook

    Opis tabletów Pocketbook...

    Akcesoria na tablety firmy Pocketbook

  • Point of View

    Opis tabletów Point of View...

    Akcesoria na tablety firmy Point of View

  • Pokini

    Opis tabletów Pokini...

    Akcesoria na tablety firmy Pokini

  • Prestigio

    Marka Prestigio, choć nie zaczynała swojej działalności od sprzedaży tabletów, to jednak one z czasem stały się jej największym atutem. Najpierw - ponad 10 lat temu - czyli około roku 2005 zaczęto produkować nawigacje Prestigio, potem telefony i smartfony, aż w końcu nadeszła era tabletów. I tutaj zaczęła się historia, która rozwinęła się do niemal gigantycznych rozmiarów. Bo tak trzeba określić kilkadziesiąt modeli tabletów wypuszczonych na rynek elektroniki użytkowej.

    Tablety Prestigio zostały zasadniczo określone trzonem: Prestigio MultiPad. I do tej nazwy głównej dołączano przeróżne nazwy i przeróżne serie. Dość wspomnieć o serii Ranger, Visconte, Wize, czy Color.

    Tablety Prestigio są przedstawicielem klasy budżetowej (raczej dość taniej). Nie należą do światowych gigantów, jak Samsung, Lenovo, czy Apple, lecz na skalę Polski, czy też rynków ościennych - marka ta stała się rozpoznawalna. Najpierw były produkowane na bazie systemu operacyjnego Android ,a następnie wypuszczano także modele z Windowsem, kiedy rynek się o to upomniał.

    Tablety Prestigio charakteryzują się bardzo nieskomplikowanym dostępem do akcesoriów. Mam tutaj na myśli możliwość użycia szerokiej gamy zamienników. I tak, jeśli chodzi o kwestie ładowania, to dwoma głównymi portami są wejście micro USB oraz gniazdo okrągłe o średnicy 2,5mm. Ważne też jest to, iż w zasadzie nie ma modeli tabletów Prestigio, które by wymagały ładowarki dedykowanej. Czyli możemy sobie zakupić za kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych ładowarkę w internecie i sprawa załatwiona.

    Tablety Prestigio - jak już wiemy - nie należą do segmentu A, a więc można się domyślić, iż nie ma do nich w sprzedaży folii poliwęglanowych na ekran (poza tym, co daje producent przy zakupie urządzenia). No chyba, że trafi się na ofertę firmy, która specjalnie docina z poliwęglanu na wymiar takie folie. Z pozostałych akcesoriów - warto zainteresować się czymś takim, jak uchwyt samochodowy. Może być w opcji na szybę lub też mocowany do zagłówka fotela w aucie. Szereg drobniejszych akcesoriów, jak na przykład kabelek USB - micro USB, czy też karta micro SD także można bez problemu kupić na polskim rynku.

    Akcesoria na tablety firmy, marki Prestigio

  • Quer

    Opis tabletów Quer...

    Akcesoria na tablety firmy Quer

  • Ramos

    Opis tabletów Ramos...

    Akcesoria na tablety firmy Ramos

  • Samsung

    Opis tabletów Samsung...

    Akcesoria na tablety firmy Samsung

  • Sanei

    Opis tabletów Sanei...

    Akcesoria na tablety firmy Sanei

  • Sencor

    Opis tabletów Sencor...

    Akcesoria na tablety firmy Sencor

  • SHIRU

    Marka tabletów SHIRU jest uznawana za jednego z graczy segmentu budżetowego, czyli popularnej półki “B”. Czy SHIRU jest jednym z liderów, to już muszą ocenić zarówno fachowcy z branży, jak i sami użytkownicy. Tak czy owak, Shiru wypuściło dużą liczbę swoich urządzeń na rynek krajowy i w dalszym ciągu to robi. Marka SHIRU była przed “erą tabletów” nie znana. Dlaczego? Z jednego prostego powodu: oni powstali dla produkcji tabletów właśnie. Nie mieli wcześniej żadnego doświadczenia w produkcji elektroniki użytkowej, weszli na rynek z wymyśloną nazwą żeby zawojować rynek tanich tabletów. Chociaż początkowo tablety Shiru wcale nie były takie tanie. Zaopatrzone w klasowe wyświetlacze w technologi IPS, oraz dysponujące całkiem niezłymi parametrami mogły się podobać użytkownikom. Ceny oscylowały w okolicy 800-1000 złotych. Rynek jednak dość szybko zaczął ewoluować w kierunku obniżania cen i dlatego po roku ten sam model tabletu można było przykładowo kupić zamiast za 800zł, to za 500zł polskich. Co więcej - tablety miały niejednokrotnie lepszą specyfikację techniczną, aniżeli ich drożsi poprzednicy.

    Shiru zaproponowało takie cztery serie swoich urządzeń, kolejno: Shogun Emperor Hitomi Samurai I w ramach tych czterech serii wydawali kolejne modele, chociaż... ich liczba w niczym nie przypomina tego, co wypuścił Goclever, Overmax, czy Prestigio. Tablety Shiru to - można powiedzieć “zaledwie” - kilkanaście modeli.

    Jeśli chodzi o same akcesoria do tabletów, to firma wpasowała się w ogólnoprzyjęty kanon segmentu budżetowego. A więc przeważnie tablety ładowane na okrągły bolec o średnicy 2,5mm. Z napięciem próbowali często wychodzić wyżej niż 5V - w kilku modelach wstawiając 12V. Żeby jeszcze utrudnić życie sprzedawcom i użytkownikom wprowadzali serie niejednorodne. Bo na przykład model Shiru Shogun 10 najpierw był produkowany jako 5V, ale tylko przez krótką chwilę. A później już tylko jako urządzenie z 12 V napięciem. Jeśli chodzi o folie na ekrany tabletów Shiru, to sytuacja była i jest taka sobie. To znaczy mają kilka modeli o dosyć nietypowym “rancie”, czyli linia obudowy nie pozwoliła w prosty i bezproblemowy sposób dociąć folii na ekran. Chodzi tutaj przede wszystkim o rogi tabletów o nietypowym promieniu. Pokrowce dedykowane - taki temat w zasadzie nie istnieje w przypadku Shiru. Marka ta skupiła się tylko i wyłącznie na produkcji tabletów. Użytkownicy chcąc uzyskać ochronę przed upadkiem musieli szukać i zaopatrywać się w etui uniwersalne.

    Akcesoria na tablety firmy SHIRU

  • SmartQ

    Opis tabletów SmartQ...

    Akcesoria na tablety firmy SmartQ

  • Softwinners

    Opis tabletów Softwinners...

    Akcesoria na tablety firmy Softwinners

  • Sony

    Chyba nie ma nikogo, kto by nie słyszał o koncernie Sony. Zewsząd otaczają nas różnorodne urządzenia tej marki. Czy to telewizory, odkurzacze, miksery, monitory komputerowe, maszynki do strzyżenia, sprzęt grający - i wymieniać by tak można jeszcze długo. Stało się jasne, że Sony wejdzie również w branżę tabletów. I zrobili to, na swój specyficzny sposób. Sony nie poszło śladem innych gigantów, jak Samsung czy Asus i nie naprodukowało kilkudziesięciu różnych modeli tabletów. Nic z tych rzeczy. Sony wypuściło na rynek kilka modeli, oznaczając je symbolem "Xperia Z" i nadając kolejne numery, aż do czwórki. Tablety te stały się szalenie popularne, szczególnie wśród wielbicieli tej marki. A może to i dobrze, że zamiast ofert kilkudziesięciu można było wybierać zaledwie z kilku?

    Akcesoria do tabletów Sony są bardzo szeroko dostępne, ale... nie wszystkie. A co to oznacza? Gdy chcemy zaopatrzyć się w dedykowane etui np. do Sony Xperia Z3 Compact, to nie będzie z tym żadnego problemu. Kiedy potrzebujemy zakupić szkło hartowane do Sony Xperia Z4, to też natrafimy na oferty przynajmniej kilku sprzedawców w Polsce i wielu za granicą. To samo, jeśli chodzi o folie poliwęglanowe na ekran tabletów Sony. Lecz niestety nie ze wszystkim tak jest. Jedno z podstawowych akcesoriów, jakim jest ładowarka do tabletu, jest w zasadzie na rynku niedostępny. A wszystko przez to, że można używać tylko i wyłącznie zasilacze oryginalne, te które daje producent razem z urządzeniem w pudełku. Owszem, w tabletach Sony jest gniazdo micro USB, ale tradycyjne zamienniki oferowane na rynku nie zawsze chcą współpracować z tabletami Sony.

    Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest brak złącza HDMI w tabletach Sony. Powoduje to konieczność użycia tzw. adaptera MHL, czyli mówiąc prościej: czegoś, co łączy kabel HDMI z gniazdem micro USB. Pozostaje jeszcze kwestia, czy każdy model będzie chciał przetwarzać obraz w standardzie MHL.

    Akcesoria na tablety firmy, marki Sony

  • TB Touch

    Opis tabletów TB Touch...

    Akcesoria na tablety firmy TB Touch

  • Teclast

    Mamy kolejną markę tabletów, gdzie wcale nie będzie tak łatwo o różnego rodzaju akcesoria. Najbardziej chyba niezbędnym akcesorium jest ładowarka sieciowa do tabletu. Skoro jest dodawana przez producentów bezpośrednio do zestawu z tabletem, to jest to pierwsze najważniejsze akcesorium, bez którego przeżyć się nie da. I tutaj tablety Teclast są trochę zróżnicowane, bo dominuje ładowanie 5V, 2A, z wtyczką micro USB. Ale nie tylko, gdyż spotkać można także wejście okrągłe do ładowania. Tak więc mamy najbardziej popularną ładowarkę z końcówką micro USB, którą zdobyć nietrudno. Oraz mamy też zasilacze z wtyczką okrągłą, gdzie może być już lekki problem, kiedy jakiś model będzie miał średnicę wejścia nietypową 3,0mm. Tablety Teclast mają w przeważającej większości wejście telewizyjne HDMI w wersji micro. I tutaj można się zaopatrzyć na rynku w kabel z końcówką micro HDMI, a jeśli czasem takiego kabla bezpośredniego nie zdobędziemy, to można poratować się adapterem lub jak niektórzy mówią "redukcją". Nieźle przedstawia się rynek folii poliwęglanowych na ekran dla Teclasta. Na sporo modeli można zdobyć, czy to w Polsce, czy na zagranicznych serwisach poliwęglanowe folie dedykowane. A na te, które nie ma tych dedykowanych, istnieje możliwość docięcia do wymaganego wymiaru, co niektóre firmy wykonują. Najgorzej, jeśli chodzi o ochronę, sytuacja przedstawia się ze szkłami hartowanymi na ekran. Bo nie dość, że są bardzo słabo dostępne, to jeszcze nie ma tutaj możliwości przycięcia na wymiar, tak jak w przypadku folii. Trzeba się zatem zabezpieczyć jakimś dobrym, może być uniwersalnym etui na tablet. I wówczas szkło może nie być potrzebne. Tablety Teclast są coraz bardziej popularne na polskim rynku i co za tym idzie zapotrzebowanie na akcesoria będzie wzrastać. Miejmy nadzieję, że producenci staną tutaj choć trochę na wysokości zadania.

    Akcesoria na tablety firmy Teclast

  • Toshiba

    Marki Toshiba nikomu specjalnie nie trzeba prezentować. Od wielu lat Toshiba jest jednym z największych producentów sprzętu elektroniki użytkowej. Na przestrzeni kilku dekad na światowy rynek weszły telewizory Toshiba, popularne niegdyś walkmany, odtwarzacze DVD i sporo różnych innych sprzętów. W końcu przyszedł czas i na tablety. Wiadome było, że taki gracz jak Toshiba musi wejść w tę branżę. Nie wiadomo było tylko w jak dużym stopniu się w to zaangażują. Weszli w ten rynek - powiedzieć można - niespecjalnie. Owszem wypuścili w ciągu kilku lat chyba więcej niż 20 modeli tabletów. Na czele z Toshiba Excite i Toshiba Encore. Jednak nie zawojowali rynku, jak to się mówi. Nie w tym stopniu, co np. Samsung, Apple, Lenovo, czy Asus.

    Tablety Toshiba cechują się umiarkowaną ceną, jak to ktoś ładnie ujął: dobry stosunek ceny do specyfikacji technicznej. Niestety jeśli chodzi o akcesoria, nie są to tablety typowe. Szczególnie jesli chodzi o kwestie ładowania. Część modeli tabletów Toshiba posiada standardowe gniazdko micro USB, ale nie wszystkie. A jeśli trafi nam się coś takiego, jak okrągła wtyczka o średnicy zewnętrznej 4mm, to mamy problem. Wówczas prawdopodobnie ratuje nas tylko dedykowana ładowarka od producenta. Piszę "chyba", bo czasem ktoś, gdzieś może mieć taki zamiennik, ale to jak szukanie igły w stogu siana.

    Jest pewien problem, jeśli chodzi o zabezpieczenie ekranu tabletów Toshiba. Bowiem do rzadkości należy fakt, kiedy znajdziemy folię poliwęglanową lub też szkło hartowane na ekran. Jest to o tyle dziwne, gdyż marka Toshiba uzurpuje sobie prawo "zasiadania w loży" segmentu wyższego tabletów. A wszyscy wiemy, iż najbardziej znane marki nie mają kłopotów z akcesoriami.

    Gdy przyjrzymy się kolejnym grupom akcesoriów do tabletów Toshiba, to też nie wygląda to różowo. Mam na myśli tutaj chociażby pokrowce. Graniczy z cudem upolowanie etui dedykowanego do konkretnego modelu tabletu Toshiba. W przeważającej większości użytkownicy tego sprzętu muszą się posiłkować pokrowcami uniwersalnymi. Zarówno z klawiaturą, jak i bez klawiatury.

    Akcesoria na tablety firmy, marki Toshiba, Tosziba

  • Tracer

    Opis tabletów Tracer...

    Akcesoria na tablety firmy Tracer

  • Trak

    Opis tabletów Trak...

    Akcesoria na tablety firmy Trak

  • TrekStor

    Ta marka tabletów zadebiutowała na rynku stosunkowo nie tak dawno. Mam tu na myśli fakt, iż jej korzenie sprzedażowe nie sięgają początków urządzeń dotykowych. Na polskim rynku dosyć długo były prawie nieobecne i dopiero model TrekStor Tolino 8.9 utorował sobie drogę do marketów i innych sprzedawców urządzeń elektronicznych. TrekStor to kolejna marka budżetowców, która bazuje w dużej mierze na zamiennikach i akcesoriach uniwersalnych. Czyli jeśli będziemy poszukiwali na przykład kabla: wtyk USB - wtyk micro USB, to jak najbardziej go dostaniemy, ale oczywiście bez napisu "TrekStor". Czyli popularnego "no name", lub kabla innej firmy, producenta, z innym logo. To samo dotyczy zasilaczy zarówno sieciowych, jak i samochodowych do tabletów TrekStor. W większości modeli (a jest ich może kilkanaście na rynku) zastosowano gniazdo standardowe micro USB. Parametry prądowe 5V, 2A. Tablety te posiadają także (choć nie wszystkie) łączność bezprzewodową Bluetooth. A to oznacza, że możemy śmiało kupić do naszego urządzenia TrekStor etui z klawiaturą na BT i obsługiwać sobie ekran bez żadnych "dyndających" kabelków. Dodatkowo możemy dokupić mysz bezprzewodową na Bluetooth, która także nie zajmie nam bezcennego wejścia USB. Ochrona ekranu tabletów TrekStor tradycyjnie jak przy budżetowcach - nie istnieje. To znaczy nigdzie raczej nie ma szans dokupić folii poliwęglanowej, czy też szkła hartowanego na ekran. Jeśli uda nam się dotrzeć do kogoś, kto dotknie nam folię na ekran na konkretny wymiar, to nasze szczęście. Niektóre modele TrekStor - szczególnie te z mocniejszą specyfikacją - są wyposażone w wejście telewizyjne, czyli HDMI. Czasem jest to micro, a czasem mini HDMI. A więc kupując kabel HDMI z odpowiednią końcówką w prosty sposób możemy "rzucić obraz" z naszego tabletu na telewizor.

    Akcesoria na tablety firmy TrekStor

  • Vedia

    Opis tabletów Vedia...

    Akcesoria na tablety firmy Vedia

  • Vido

    Opis tabletów Vido...

    Akcesoria na tablety firmy Vido

  • ViewSonic

    Opis tabletów ViewSonic...

    Akcesoria na tablety firmy ViewSonic

  • Vordon

    Opis tabletów Vordon...

    Akcesoria na tablety firmy Vordon

  • Wise

    Opis tabletów Wise...

    Akcesoria na tablety firmy Wise

  • Xiaomi
  • Yarvik

    Opis tabletów Yarvik...

    Akcesoria na tablety firmy Yarvik

  • Zenithink

    Opis tabletów Zenithink...

    Akcesoria na tablety firmy Zenithink

  • ZTE

    Opis tabletów ZTE...

    Akcesoria na tablety firmy ZTE

  • Hykker
  • Q88 Tablet PC 7
Wybierz markę tabletu...

Wybierz markę tabletu, następnie model urządzenia i zapoznaj się z oferowanymi przez nas akcesoriami.