Akcesoria do tabletów SHIRU - Tabletoid.pl

SHIRU

Marka tabletów SHIRU jest uznawana za jednego z graczy segmentu budżetowego, czyli popularnej półki “B”. Czy SHIRU jest jednym z liderów, to już muszą ocenić zarówno fachowcy z branży, jak i sami użytkownicy. Tak czy owak, Shiru wypuściło dużą liczbę swoich urządzeń na rynek krajowy i w dalszym ciągu to ro...

Marka tabletów SHIRU jest uznawana za jednego z graczy segmentu budżetowego, czyli popularnej półki “B”. Czy SHIRU jest jednym z liderów, to już muszą ocenić zarówno fachowcy z branży, jak i sami użytkownicy. Tak czy owak, Shiru wypuściło dużą liczbę swoich urządzeń na rynek krajowy i w dalszym ciągu to robi. Marka SHIRU była przed “erą tabletów” nie znana. Dlaczego? Z jednego prostego powodu: oni powstali dla produkcji tabletów właśnie. Nie mieli wcześniej żadnego doświadczenia w produkcji elektroniki użytkowej, weszli na rynek z wymyśloną nazwą żeby zawojować rynek tanich tabletów. Chociaż początkowo tablety Shiru wcale nie były takie tanie. Zaopatrzone w klasowe wyświetlacze w technologi IPS, oraz dysponujące całkiem niezłymi parametrami mogły się podobać użytkownikom. Ceny oscylowały w okolicy 800-1000 złotych. Rynek jednak dość szybko zaczął ewoluować w kierunku obniżania cen i dlatego po roku ten sam model tabletu można było przykładowo kupić zamiast za 800zł, to za 500zł polskich. Co więcej - tablety miały niejednokrotnie lepszą specyfikację techniczną, aniżeli ich drożsi poprzednicy.

Shiru zaproponowało takie cztery serie swoich urządzeń, kolejno: Shogun Emperor Hitomi Samurai I w ramach tych czterech serii wydawali kolejne modele, chociaż... ich liczba w niczym nie przypomina tego, co wypuścił Goclever, Overmax, czy Prestigio. Tablety Shiru to - można powiedzieć “zaledwie” - kilkanaście modeli.

Jeśli chodzi o same akcesoria do tabletów, to firma wpasowała się w ogólnoprzyjęty kanon segmentu budżetowego. A więc przeważnie tablety ładowane na okrągły bolec o średnicy 2,5mm. Z napięciem próbowali często wychodzić wyżej niż 5V - w kilku modelach wstawiając 12V. Żeby jeszcze utrudnić życie sprzedawcom i użytkownikom wprowadzali serie niejednorodne. Bo na przykład model Shiru Shogun 10 najpierw był produkowany jako 5V, ale tylko przez krótką chwilę. A później już tylko jako urządzenie z 12 V napięciem. Jeśli chodzi o folie na ekrany tabletów Shiru, to sytuacja była i jest taka sobie. To znaczy mają kilka modeli o dosyć nietypowym “rancie”, czyli linia obudowy nie pozwoliła w prosty i bezproblemowy sposób dociąć folii na ekran. Chodzi tutaj przede wszystkim o rogi tabletów o nietypowym promieniu. Pokrowce dedykowane - taki temat w zasadzie nie istnieje w przypadku Shiru. Marka ta skupiła się tylko i wyłącznie na produkcji tabletów. Użytkownicy chcąc uzyskać ochronę przed upadkiem musieli szukać i zaopatrywać się w etui uniwersalne.

Akcesoria na tablety firmy SHIRU

Więcej