Akcesoria do tabletów Acer - Tabletoid.pl

Acer

Marki Acer nikomu specjalnie reklamować nie trzeba. To gigant na rynku elektroniki użytkowej. Acer produkował i produkuje przynajmniej kilka, o ile nie kilkanaście różnych rodzajów, grup, segmentów urządzeń. Wystarczy wymienić to, z czego są najbardziej znani, czyli: laptopy, smartfony, komputery stacjonarne, monitory i oczy...

Marki Acer nikomu specjalnie reklamować nie trzeba. To gigant na rynku elektroniki użytkowej. Acer produkował i produkuje przynajmniej kilka, o ile nie kilkanaście różnych rodzajów, grup, segmentów urządzeń. Wystarczy wymienić to, z czego są najbardziej znani, czyli: laptopy, smartfony, komputery stacjonarne, monitory i oczywiście tablety. Można śmiało powiedzieć, że tablety stały się w ciągu kilku lat drugim - po laptopach - największym segmentem i źródłem przychodu tego koncernu. A może już nawet tablety przeskoczyły pod względem sprzedaży nawet laptopy?

W ciągu tych kilku ostatnich lat marka Acer wypuściła kilkadziesiąt modeli przeróżnych modeli tabletów. W zasadzie to nawet ciężko dokładnie policzyć, ile tego już jest obecnie. Dla identyfikacji wymyślili sobie serię pod nazwą Iconia. Czyli każdy model tabletu to Acer Iconia, i dalej już wchodzą literki A, W, B z poszczególnymi numerami, np. Acer Iconia A3, czy też Acer Iconia W4.

Acer - jak na giganta z półki “A” tabletów przystało - oprócz wypuszczenia dużej ilości tabletów, wziął sobie na poważnie również rynek akcesoriów do tabletów. Przede wszystkim chodzi tutaj oczywiście o pokrowce. Można powiedzieć, iż chyba każdy model Acera posiada swoje etui dedykowane, czyli takie, które idealnie pasuje do urządzenia. Jest dopasowane co do jednego milimetra oraz ma wszystkie wymagane wycięcia i otworki. To daje dużą przewagę rynkową tej marce, no ale przecież nazwa i renoma do czegoś zobowiązuje.

Jeśli chodzi o kwestie ładowania tabletów Acera, to Acer podąża swoimi własnymi ścieżkami.. To znaczy, że odbiega w pełni pod kątem napięcia i natężenia prądu od innych marek tabletów. To samo w kwestii wtyczek stosowanych do ładowania. Napięcie prądu rzędu 4.8 V, 5.35 V, czy też 19V jest tutaj na porządku dziennym. Wtyczka okrągła, jeśli gdzieś została zastosowana, to najczęściej jest to średnica 3.0mm. A więc inaczej, niż standard dla większości marek tabletów, gdzie stosuje się 2mm, 2,5mm (najczęściej) oraz 3,5mm średnicy bolca, wtyku. Acer wydaje swoje akcesoria - po prostu nie chce, żeby użytkownicy stosowali jakiekolwiek zamienniki. Choć oczywiście zamienniki są dostępne w sprzedaży.

Akcesoria na tablety firmy Acer

Więcej