Akcesoria do tabletów Colorovo - Tabletoid.pl

Colorovo

Marka Colorovo powstała zupełnie niedawno. A co to oznacza? Ano właśnie tylko tyle, że wraz z rozwojem segmentu mobilnych urządzeń dotykowych zwanych tabletami Colorovo rozwinęło swoje skrzydła. Do dzisiaj wydali na rynek już nawet nie kilkanaście, ale wręcz kilkadziesiąt modeli tych urządzęń. Oczywiscie we wszystkich najpopularniejszych rozmiar...

Marka Colorovo powstała zupełnie niedawno. A co to oznacza? Ano właśnie tylko tyle, że wraz z rozwojem segmentu mobilnych urządzeń dotykowych zwanych tabletami Colorovo rozwinęło swoje skrzydła. Do dzisiaj wydali na rynek już nawet nie kilkanaście, ale wręcz kilkadziesiąt modeli tych urządzęń. Oczywiscie we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach: 7, 7.85, 8, 9.7 oraz 10,1 cala.

Trzeba przyznać, iż Colorovo potrafiło iść z “duchem czasu”, czyli wprowadzać to, co wprowadzali inni liderzy segmentu budżetowego, np. system Windows. Po początkowej całkowitej dominacji systemu operacyjnego Android (poza tabletami Apple iPad) do walki o rynek włączył się Microsoft ze swoim mobilnym systemem. I choć dzisiaj w dalszym ciągu większość tabletów działa w oparciu o system z “zielonym ludkiem”, to jednak mobilny Windows jest bardzo ceniony i uważany nawet za bardziej wydajny.

Colorovo pokazało bardzo ciekawą serię Supreme, gdzie wszystkie rozmiary są oparte na Windowsie. I wszystko by było w jak najlepszym porządku, gdyby nie to, że Colorovo w zasadzie zupełnie zignorowało akcesoria do tabletów. Byli na bardzo dobrej drodze, aby pójść za ciosem i produkować dedykowane etui i nie tylko. Powiem więcej - mogli się stać jednym z liderów segmentu “B” tabletów, właśnie poprzez uzupełnienie ciekawej oferty tabletowej dużą ilością pasujących akcesoriów. Tego nie zrobili i na pewno na tym fakcie stracili, ale... sytuację ratuje z kolei jednak to, iż pomimo braku typowo dedykowanych akcesoriów można znaleźć wiele odpowiedników uniwersalnych.

Tablety Colorovo nie są jakoś udziwnione, jeśli chodzi o parametry. Pod system Windows doskonale nadaje się na przykład etui z klawiaturą na łączność Bluetooth. Jest to o tyle ważne, że normalne klawiatury na kabelkach w przeważającej większości z Windowsem działać nie chciały. Kiedy chcemy wybrać folię ochronną na ekran tabletu Colorovo, po prostu otwieramy zasoby sieci i szukamy po słowach kluczowych. I choć nie zawsze będzie to folia idealnie, co do milimetra pasująca pod dany tablet, to jednak można dostać przyciętą z bardzo dużą dokładnością. Tablety Colorovo raczej nie posiadają głośników na szkle, czyli ekranie. Co ułatwia dopasowanie nawet folii uniwersalnej, jeżeli ktoś nie znalazł dociętej na wymiar.

Można u wielu sprzedawców nabyć również uchwyt na tablet, zarówno ten zagłówkowy, jak i na szybę. A dla tych, którzy chcieli by mieć i jedno i drugie - też jest rozwiązanie - komplet zawierający obydwa elementy (tzw. 2w1). Colorovo długimi miesiącami, a nawet przez kilka ostatnich lat zachęcało miłośników elektroniki do zakupu swoich - skądinąd wartościowych - produktów. Tym bardziej smutną informacją jest to, że są oni u schyłku swojej działalności. Bez wdawania się w szczegóły.

Akcesoria na tablety firmy Colorovo

Więcej