Kategorie

Akcesoria do tabletów Prestigio - Tabletoid.pl

Prestigio

Marka Prestigio, choć nie zaczynała swojej działalności od sprzedaży tabletów, to jednak one z czasem stały się jej największym atutem. Najpierw - ponad 10 lat temu - czyli około roku 2005 zaczęto produkować nawigacje Prestigio, potem telefony i smartfony, aż w końcu nadeszła era tabletów. I tutaj zaczęła się historia, kt&oacu...

Marka Prestigio, choć nie zaczynała swojej działalności od sprzedaży tabletów, to jednak one z czasem stały się jej największym atutem. Najpierw - ponad 10 lat temu - czyli około roku 2005 zaczęto produkować nawigacje Prestigio, potem telefony i smartfony, aż w końcu nadeszła era tabletów. I tutaj zaczęła się historia, która rozwinęła się do niemal gigantycznych rozmiarów. Bo tak trzeba określić kilkadziesiąt modeli tabletów wypuszczonych na rynek elektroniki użytkowej.

Tablety Prestigio zostały zasadniczo określone trzonem: Prestigio MultiPad. I do tej nazwy głównej dołączano przeróżne nazwy i przeróżne serie. Dość wspomnieć o serii Ranger, Visconte, Wize, czy Color.

Tablety Prestigio są przedstawicielem klasy budżetowej (raczej dość taniej). Nie należą do światowych gigantów, jak Samsung, Lenovo, czy Apple, lecz na skalę Polski, czy też rynków ościennych - marka ta stała się rozpoznawalna. Najpierw były produkowane na bazie systemu operacyjnego Android ,a następnie wypuszczano także modele z Windowsem, kiedy rynek się o to upomniał.

Tablety Prestigio charakteryzują się bardzo nieskomplikowanym dostępem do akcesoriów. Mam tutaj na myśli możliwość użycia szerokiej gamy zamienników. I tak, jeśli chodzi o kwestie ładowania, to dwoma głównymi portami są wejście micro USB oraz gniazdo okrągłe o średnicy 2,5mm. Ważne też jest to, iż w zasadzie nie ma modeli tabletów Prestigio, które by wymagały ładowarki dedykowanej. Czyli możemy sobie zakupić za kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych ładowarkę w internecie i sprawa załatwiona.

Tablety Prestigio - jak już wiemy - nie należą do segmentu A, a więc można się domyślić, iż nie ma do nich w sprzedaży folii poliwęglanowych na ekran (poza tym, co daje producent przy zakupie urządzenia). No chyba, że trafi się na ofertę firmy, która specjalnie docina z poliwęglanu na wymiar takie folie. Z pozostałych akcesoriów - warto zainteresować się czymś takim, jak uchwyt samochodowy. Może być w opcji na szybę lub też mocowany do zagłówka fotela w aucie. Szereg drobniejszych akcesoriów, jak na przykład kabelek USB - micro USB, czy też karta micro SD także można bez problemu kupić na polskim rynku.

Akcesoria na tablety firmy, marki Prestigio

Więcej