Akcesoria do tabletów Amazon Kindle - Tabletoid.pl

Amazon Kindle

Czy jest ktoś, kogo dzisiaj jeszcze dziwi, że firma Amazon produkuje również tablety? Wydaje się, że nie, chociaż... Co poniektórzy znawcy tematu twierdzą, iż amerykański koncern powinien typowo skupić się na produkcji e-czytników. Urządzeń, z których jest znany i lubiany na całym świecie. Każde przywołanie hasła: czy...

Czy jest ktoś, kogo dzisiaj jeszcze dziwi, że firma Amazon produkuje również tablety? Wydaje się, że nie, chociaż... Co poniektórzy znawcy tematu twierdzą, iż amerykański koncern powinien typowo skupić się na produkcji e-czytników. Urządzeń, z których jest znany i lubiany na całym świecie. Każde przywołanie hasła: czytnik e-booków, nierozerwalnie kojarzy się od razu z Amazonem. Produkcja najpierw czytników, a później tabletów stała się jedną z gałęzi, a może tylko gałązek szerokiego biznesu Amazona.

Podstawowym modelem Amazona stał stał się tablet Kindle Fire HD 7. Mówię: podstawowym, bo wyszło tego kilka przynajmniej edycji, począwszy od roku 2013. Potem pojawiły się większe rozmiary z tej serii, jak na przykład Amazon Kindle Fire HD 8 2015, czy też Amazon Kindle Fire HD 10 2015. Ale znamy też rozmiary mniejsze aniżeli 7 cali, i tutaj wystarczy wymienić sześciocalowe Amazon Kindle Paperwhite 3 oraz Amazon Kindle Fire HD 6.

Z punktu widzenia rynku akcesoriów, Amazon można zaliczyć do segmentu A, czy jak kto woli do segmentu premium. A dlaczego? Ano dlatego, iż te najlepsze marki tabletów, jak Samsung, Asus, Lenovo, Apple czy Acer, mają szeroki wybór akcesoriów dedykowanych. Wszystko szyte (etui), krojone (folie, szkła hartowane) na miarę. To samo dotyczy akcesoriów do tabletów Amazona. Chyba do każdego z dotychczas wydanych modeli Amazona będziemy zatem mogli dokupić folię poliwęglanową na ekran, jak również szkło hartowane (z ang. tempered glass). O ile w przypadku folii można jeszcze dociąć do wymaganego wymiaru ekranu, o tyle szkło musi być wytworzone fabrycznie, dokładnie na wymiar panelu dotykowego danego tabletu.

Kwestie ładowania tabletów Amazona - możliwe do rozwiązania w bardzo prosty sposób, czyli za pomocą zamienników. Jakkolwiek funkcjonują na rynku ładowarki z napisem Amazon, to jednak standardowe gniazdo micro USB pozwoli użyć ładowarki na 5V i 2A właśnie z końcówką micro USB. "Amazony" tolerują również różnego rodzaju kabelki, które podrzuca rynek, co cieszy niezmiernie fanów marki Amazon, bo nie muszą przepłacać za oryginalne akcesoria.

Akcesoria do tabletów marki Amazon Kindle

Więcej