Akcesoria do tabletów Medion / Lenovo - Tabletoid.pl

Medion

Jeszcze nie tak dawno temu mało kto wiedział, co znaczy marka Medion. Bardziej kojarzono to z Lenovo, podając nazwę Lenovo Medion. I to prawda, ponieważ Medion LifeTab jest właśnie marką Lenovo. Jednak na tyle już suwerenną, iż obecnie operuje się bardziej nazewnictwem Medion LifeTab - i tutaj numer modelu, np. S8311 lub S1034X. Popularny skr&oa...

Jeszcze nie tak dawno temu mało kto wiedział, co znaczy marka Medion. Bardziej kojarzono to z Lenovo, podając nazwę Lenovo Medion. I to prawda, ponieważ Medion LifeTab jest właśnie marką Lenovo. Jednak na tyle już suwerenną, iż obecnie operuje się bardziej nazewnictwem Medion LifeTab - i tutaj numer modelu, np. S8311 lub S1034X. Popularny skrót dla tabletów tej marki, to po prostu Medion z odpowiednim numerkiem, i tyle.

Na dzień dzisiejszy to nawet trudno dokładnie określić, ile wyszło modeli tabletów Medion. Na pewno już kilkadziesiąt, ale... nawet sam producent nie ma ich wszystkich na swojej stronie firmowej. Dla rynku i użytkowników ważne jest na pewno to, iż mają ogromny wybór i to różnych rozmiarów Mediona. Począwszy od 7- i 8-calowych tabletów, a następnie 9 i 10,1 cala też wiele modeli. Ale chyba jeszcze ważniejszym aspektem wydaje się być szeroka dostępność akcesoriów do tabletów tej marki. Zacznijmy od ładowarek. Zasilacze są jak najbardziej standardowe, bo przeważa tutaj końcówka micro USB. Tak więc nawet ładowarką od smartfona możemy jako tako podładować tablet. Lecz dopiero zasilacz dedykowany do tabletu o parametrach 5V 2A pozwoli nam na w miarę szybkie naładowanie naszego tabletu. Inne wejścia gniazda ładowania, to oczywiście te na wtyki okrągłe, czyli popularne "bolce". Występują tutaj średnice 2,5mm oraz 3,5mm, w zależności od konkretnego modelu. Folie poliwęglanowe na ekran tabletów Medion Lifetab nie są zbyt często spotykane. Lenovo jako marka główna nie zadało sobie niestety trudu, aby również i dla swojego "dziecka" Medion produkować szeroką gamę folii ochronnych na ekran. A więc można takie folie odpowiednio dociąć i są sprzedawcy, którzy to robią. I też czasem jest pewien problem, kiedy na drodze staje ekran z głośnikiem na szkle, na który trzeba wyciąć otwór. Szkła hartowane zupełnie już są nie do dostania. No chyba, że ze względu na rosnącą stale popularność Medionów coś się w końcu zmieni. Z różnego rodzaju kabelkami micro, czy mini USB też nie powinno być problemów.

Akcesoria na tablety firmy, marki Lenovo Medion

Więcej