Akcesoria do tabletów Sony - Tabletoid.pl

Sony

Chyba nie ma nikogo, kto by nie słyszał o koncernie Sony. Zewsząd otaczają nas różnorodne urządzenia tej marki. Czy to telewizory, odkurzacze, miksery, monitory komputerowe, maszynki do strzyżenia, sprzęt grający - i wymieniać by tak można jeszcze długo. Stało się jasne, że Sony wejdzie również w branżę tabletów. I zrobili t...

Chyba nie ma nikogo, kto by nie słyszał o koncernie Sony. Zewsząd otaczają nas różnorodne urządzenia tej marki. Czy to telewizory, odkurzacze, miksery, monitory komputerowe, maszynki do strzyżenia, sprzęt grający - i wymieniać by tak można jeszcze długo. Stało się jasne, że Sony wejdzie również w branżę tabletów. I zrobili to, na swój specyficzny sposób. Sony nie poszło śladem innych gigantów, jak Samsung czy Asus i nie naprodukowało kilkudziesięciu różnych modeli tabletów. Nic z tych rzeczy. Sony wypuściło na rynek kilka modeli, oznaczając je symbolem "Xperia Z" i nadając kolejne numery, aż do czwórki. Tablety te stały się szalenie popularne, szczególnie wśród wielbicieli tej marki. A może to i dobrze, że zamiast ofert kilkudziesięciu można było wybierać zaledwie z kilku?

Akcesoria do tabletów Sony są bardzo szeroko dostępne, ale... nie wszystkie. A co to oznacza? Gdy chcemy zaopatrzyć się w dedykowane etui np. do Sony Xperia Z3 Compact, to nie będzie z tym żadnego problemu. Kiedy potrzebujemy zakupić szkło hartowane do Sony Xperia Z4, to też natrafimy na oferty przynajmniej kilku sprzedawców w Polsce i wielu za granicą. To samo, jeśli chodzi o folie poliwęglanowe na ekran tabletów Sony. Lecz niestety nie ze wszystkim tak jest. Jedno z podstawowych akcesoriów, jakim jest ładowarka do tabletu, jest w zasadzie na rynku niedostępny. A wszystko przez to, że można używać tylko i wyłącznie zasilacze oryginalne, te które daje producent razem z urządzeniem w pudełku. Owszem, w tabletach Sony jest gniazdo micro USB, ale tradycyjne zamienniki oferowane na rynku nie zawsze chcą współpracować z tabletami Sony.

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest brak złącza HDMI w tabletach Sony. Powoduje to konieczność użycia tzw. adaptera MHL, czyli mówiąc prościej: czegoś, co łączy kabel HDMI z gniazdem micro USB. Pozostaje jeszcze kwestia, czy każdy model będzie chciał przetwarzać obraz w standardzie MHL.

Akcesoria na tablety firmy, marki Sony

Więcej