Akcesoria do tabletów Manta - Tabletoid.pl

Manta

Manta to firma gigant, ale tylko jako jeden z liderów tzw. segmentu B. Czyli od razu wiadomo, iż np. tabletów Manty nie można postawić na równi z iPadami, Samsungami, czy nawet sprzętem Acera.

Koncern Manta - bo tak ich chyba obecnie można nazwać - do czasu pojawienia się na rynku tabletów zajmował się produkcją wielu różnych urzą...

Manta to firma gigant, ale tylko jako jeden z liderów tzw. segmentu B. Czyli od razu wiadomo, iż np. tabletów Manty nie można postawić na równi z iPadami, Samsungami, czy nawet sprzętem Acera.

Koncern Manta - bo tak ich chyba obecnie można nazwać - do czasu pojawienia się na rynku tabletów zajmował się produkcją wielu różnych urządzeń, takich jak nawigacje, radia, telefony komórkowe (w tym smartfony), a nawet telewizory. W momencie rozpoczęcia boomu tabletowego, również i Manta postanowiła w to wejść, słusznie twierdząc, że to będzie “duży tort” elektroniki użytkowej. I jak wiemy wejście w produkcję tabletów okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Obecnie Manta jest pod względem ilości wypuszczonych na rynek modeli tabletów w ścisłej czołówce, a może nawet numerem jeden. A jeśli chodzi o jakość tych urządzeń? Tutaj sprawa nie wygląda już tak różowo, bo tablety Manty całkiem bezawaryjne nie są. A co za tym idzie - ich użytkownicy potrzebują i będą potrzebować sporej ilości akcesoriów, głównie zasilaczy do tabletów.

Na szczęście Manta “nie kombinowała” specjalnie jesli chodzi o ładowanie swoich urządzeń. Generalnie jest to standard prądowy w układzie 5V i 2A, z wtyczką do ładowania o średnicy 2,5mm - okrągły bolec. Szeroki wybór zasilaczy zarówno sieciowych jak i samochodowych sprawia, iż użytkownik nie musi się martwić, gdy ładowarka się przepali, no i co ważne nie musi przepłacać za “oryginał”. Cała reszta akcesoriów do tabletów Manta też jest raczej bez problemów dostępna. Mowa tutaj na przykład o kablach do ładowania, kabelkach HDMI, uchwytach do auta na szybę i na zagłówek, czy też foliach ochronnych.

Jedyne do czego można by się było przyczepić, to brak jakichkolwiek akcesoriów dedykowanych do tabletów Manta. Myślę tutaj przede wszystkim o pokrowcach. Manta jako jeden z liderów segmentu B mogłaby i powinna przynajmniej w jakimś stopniu produkować etui ze swoim logo, pasujące idealnie do danego modelu tabletu. Chociażby nawet do części tych najbardziej flagowych modeli z serii MID. Użytkownicy często pytają o takie pokrowce i ze zdziwieniem muszą zadowolić się pokrowcami uniwersalnymi. Ale cóż, taka to już tendencja w “budżetowcach”.

Akcesoria na tablety firmy Manta

Więcej