Akcesoria do tabletów Alcatel - Tabletoid.pl

Alcatel

Jeśli ktoś dzisiaj powie: “tablet Alcatela”, to wiadomo o co chodzi. Po pierwsze dlatego, iż marka Alcatel znana jest na rynku elektroniki już od kilkunastu lat (nawet więcej). Kiedy na rynek zaczęły wchodzić telefony komórkowe - Alcatel rozpoczął produkcję i zupełnie nieźle sobie radził. Po drugie dlatego, że po starcie boomu...

Jeśli ktoś dzisiaj powie: “tablet Alcatela”, to wiadomo o co chodzi. Po pierwsze dlatego, iż marka Alcatel znana jest na rynku elektroniki już od kilkunastu lat (nawet więcej). Kiedy na rynek zaczęły wchodzić telefony komórkowe - Alcatel rozpoczął produkcję i zupełnie nieźle sobie radził. Po drugie dlatego, że po starcie boomu na tablety marka Alcatel szybko dołączyła do tego towarzystwa. Takie urządzenia jak Alcatel One Touch Pop 8, czy Alcatel One Touch Evo 7 dosyć zgrabnie weszły do sieci marketów w Polsce. Jak również do niektórych sieci operatorów komórkowych. Ludzie kojarzyli już Alcatela z poprzednich lat i dlatego (między innymi) było tej marce łatwiej wejść do gry, aniżeli budżetowcom zupełnie anonimowym.

Cechą charakterystyczną produkowanych urządzeń było nie wychodzenie poza rozmiar tabletu 8 cali. Widać dobrze poczuli się w tych małych rozmiarach, bo kolejne odsłony to wyłącznie 7 lub 8 cali. Co ciekawe, nie zrobili jak do tej pory jednego z najbardziej ostatnio popularnych rozmiarów, czyli 7,85 cala.

Alcatel ma w swojej ofercie również akcesoria, ale... niestety są to akcesoria raczej wyłącznie robione pod smartfony. Wszystkie kabury, folie - dopasowane pod różne modele smartfonów, a także zwykłych komórek. Naprawdę niewiele wydali pokrowców, które pasowały do wypuszczonych modeli tabletów. Może nieco lepiej rzecz się ma z klawiaturami doczepianymi, bo kilka z modeli może się czymś takim pochwalić. W kwestio ładowania tabletów Alcatela - bazują one głównie na standardzie micro USB. Zdecydowana większość modeli tabletów ma to szeroko stosowane szczególnie w przypadku smartfonów złącze. Mniejsza cześć - w zasadzie dosłownie 2,3 tablety są zrobione pod wtyczki okrągłe 2,5mm. Można się domyślać, iż takie rozwiązanie z gniazdem ładowania miało swój związek z mniejszym rozmiarem Alcateli. Także i u innych producentów częściej wtyczki okrągłe były i są stosowane w tabletach rozmiarów 9,7 i 10,1 cala. Znawcy branży od razu domyślą się, że jeśli ładowanie poprzez złącze micro USB, to musi być napięcie 5V. I tak jest w istocie.

Warto wspomnieć jeszcze o fakcie braku kompatybilności tabletów Alcatela z większością klawiatur / etui z klawiaturą dostępnych na rynku. Te akcesoria powszechne na serwisach aukcyjnych oraz w sklepach - szczególnie internetowych - działają z większością innych marek budżetowych. Ale nie z Alcatelem. Sytuację uratowały klawiatury z łącznością Bluetooth, jednak sporo droższe od tych pierwszych. Ci zaś którym wystarczyła tylko klawiatura ekranowa, pozostali przy pokrowcach bez klawiatur.

Akcesoria na tablety firmy Alcatel

Więcej