Akcesoria do tabletów Toshiba - Tabletoid.pl

Toshiba

Marki Toshiba nikomu specjalnie nie trzeba prezentować. Od wielu lat Toshiba jest jednym z największych producentów sprzętu elektroniki użytkowej. Na przestrzeni kilku dekad na światowy rynek weszły telewizory Toshiba, popularne niegdyś walkmany, odtwarzacze DVD i sporo różnych innych sprzętów. W końcu przyszedł czas i na ta...

Marki Toshiba nikomu specjalnie nie trzeba prezentować. Od wielu lat Toshiba jest jednym z największych producentów sprzętu elektroniki użytkowej. Na przestrzeni kilku dekad na światowy rynek weszły telewizory Toshiba, popularne niegdyś walkmany, odtwarzacze DVD i sporo różnych innych sprzętów. W końcu przyszedł czas i na tablety. Wiadome było, że taki gracz jak Toshiba musi wejść w tę branżę. Nie wiadomo było tylko w jak dużym stopniu się w to zaangażują. Weszli w ten rynek - powiedzieć można - niespecjalnie. Owszem wypuścili w ciągu kilku lat chyba więcej niż 20 modeli tabletów. Na czele z Toshiba Excite i Toshiba Encore. Jednak nie zawojowali rynku, jak to się mówi. Nie w tym stopniu, co np. Samsung, Apple, Lenovo, czy Asus.

Tablety Toshiba cechują się umiarkowaną ceną, jak to ktoś ładnie ujął: dobry stosunek ceny do specyfikacji technicznej. Niestety jeśli chodzi o akcesoria, nie są to tablety typowe. Szczególnie jesli chodzi o kwestie ładowania. Część modeli tabletów Toshiba posiada standardowe gniazdko micro USB, ale nie wszystkie. A jeśli trafi nam się coś takiego, jak okrągła wtyczka o średnicy zewnętrznej 4mm, to mamy problem. Wówczas prawdopodobnie ratuje nas tylko dedykowana ładowarka od producenta. Piszę "chyba", bo czasem ktoś, gdzieś może mieć taki zamiennik, ale to jak szukanie igły w stogu siana.

Jest pewien problem, jeśli chodzi o zabezpieczenie ekranu tabletów Toshiba. Bowiem do rzadkości należy fakt, kiedy znajdziemy folię poliwęglanową lub też szkło hartowane na ekran. Jest to o tyle dziwne, gdyż marka Toshiba uzurpuje sobie prawo "zasiadania w loży" segmentu wyższego tabletów. A wszyscy wiemy, iż najbardziej znane marki nie mają kłopotów z akcesoriami.

Gdy przyjrzymy się kolejnym grupom akcesoriów do tabletów Toshiba, to też nie wygląda to różowo. Mam na myśli tutaj chociażby pokrowce. Graniczy z cudem upolowanie etui dedykowanego do konkretnego modelu tabletu Toshiba. W przeważającej większości użytkownicy tego sprzętu muszą się posiłkować pokrowcami uniwersalnymi. Zarówno z klawiaturą, jak i bez klawiatury.

Akcesoria na tablety firmy, marki Toshiba, Tosziba

Więcej