Akcesoria do tabletów Kruger & Matz - Tabletoid.pl

Kruger Matz

Kruger&Matz jest na dzień dzisiejszy znaną marką w zakresie szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Bynajmniej nie zaczynali oni od produkcji tabletów. W tę branżę weszli mniej więcej wtedy, kiedy rozpoczął się boom na te urządzenia mobilne. Daleko wcześniej firma Kruger & Matz znana była jako producent między innymi segmentu car audio....

Kruger&Matz jest na dzień dzisiejszy znaną marką w zakresie szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. Bynajmniej nie zaczynali oni od produkcji tabletów. W tę branżę weszli mniej więcej wtedy, kiedy rozpoczął się boom na te urządzenia mobilne. Daleko wcześniej firma Kruger & Matz znana była jako producent między innymi segmentu car audio. Mam tutaj na myśli głośniki samochodowe i radia samochodowe. Ponadto w sklepach często można uświadczyć sprzęt grający marki K&M - popularne “wieże”. Kruger&Matz pozazdrościł liderom, takim jak Pioneer czy Technics i postanowił - przynajmniej na polskim rynku - pokazać, na co go stać.

Jeśli chodzi o urządzenia z ekranem dotykowym, to oczywiście tablety, a także smartfony wychodzą z linii produkcyjnych firm K&M. Tabletów jest dzisiaj kilkanaście modeli, chociaż tak szybko ich przybywa, że może nawet powyżej dwudziestu. Przykłady:

  • Kruger&Matz KM1064
  • Kruger&Matz Eagle 975
  • Kruger&Matz Edge 1082

Generalnie wypuścili kilka takich serii tabletów, między innymi Eagle czy Edge, które są znakiem rozpoznawczym ich urządzeń mobilnych.

Kwestie akcesoriów firma Kruger&Matz potraktowała niestety “po macoszemu”. Podobnie jak u wielu innych producentów segmentu budżetowego, również u Kruger&Matz nie uświadczymy firmowych pokrowców, folii na ekran, czy też ładowarek. Na szczęście producent nie “kombinował”, jeżeli chodzi o dobór parametrów ładowania. W poszczególnych tabletach spotkamy się najczęściej z jednym rodzajem wtyczki o średnicy 2,5mm. To samo, jeśli chodzi o napięcie, gdzie króluje 5V. Aczkolwiek zdarzały się też urządzenia konstruowane na napięciu 9V. Taka sytuacja sprawia, iż z łatwością możemy kupić w internecie zarówno ładowarki sieciowe, jak i samochodowe. Gorzej rzecz się ma w przypadku zakupu folii ochronnych na ekran. Niewiele wyspecjalizowanych firm trudni się przygotowaniem i dystrybucją dobrze dociętych powłok z poliwęglanu.

Wymiary tabletów Kruger&Matz sprawiają, iż można na nie dopasować sporo pokrowców uniwersalnych. Importerzy akcesoriów stanęli tutaj na wysokości zadania.

Firma Kruger&Matz nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i zapewne zaskoczy swoich zwolenników niejednym ciekawym modelem tabletu.

Akcesoria na tablety firmy Kruger Matz

Więcej