Akcesoria do tabletów Blow - Tabletoid.pl

Blow

Firma Blow należy do grona tych marek, które pojawiły się dużo wcześniej niż na rynek weszły tablety. Innymi słowy - tablet nie był przyczynkiem do jej powstania, jak to miało miejsce w wielu innych przypadkach, jak chociażby Kiano, Shiru, czy Colorovo. Można śmiało stwierdzić, iż Blow jest jednym z liderów w segmencie akcesori&oac...

Firma Blow należy do grona tych marek, które pojawiły się dużo wcześniej niż na rynek weszły tablety. Innymi słowy - tablet nie był przyczynkiem do jej powstania, jak to miało miejsce w wielu innych przypadkach, jak chociażby Kiano, Shiru, czy Colorovo. Można śmiało stwierdzić, iż Blow jest jednym z liderów w segmencie akcesoriów samochodowych. Jak zresztą sama pełna nazwa przedsiębiorstwa wskazuje: Blow Car System. Na przykład nawigacje Blow od lat zyskują uznanie w oczach klientów. To samo jeśli chodzi o radia samochodowe.

Firma szczyci się jeszcze dostarczaniem na rynek tunerów telewizyjnych, wzmacniaczy czy głośników. Tablety pojawiły się wtedy, kiedy rynek zaczął wydawać kolejnych producentów tych urządzeń mobilnych. Chociaż Blow wydał już kilka ciekawych modeli, takich jak chociażby Blow Black Tab 10, czy Blow Silver Tab 10, to te urządzenia nie stały się głównym i czołowym produktem firmy. Owszem, wydają pomału coraz to nowsze tablety, ale... nie jest to robione masowo. Raczej od czasu do czasu jakaś premiera, skądinąd dosyć udanego - jak się potem okazuje - urządzenia.

Blow nie chciał także robić przykrości użytkownikom, a przede wszystkim sprzedawcom w kwestii akcesoriów. Co to oznacza? Ano tyle, że poszczególne parametry ładowania w szczególności nie odbiegają od ogólnie przyjętej tak zwanej normy. Zakres prądowy to od 5V do 12V. Co do wtyczek, to oprócz popularnej średnicy 2,5mm spotkamy również końcówkę micro USB. Tutaj Blow poszedł już w stronę unifikacji, czy jak kto woli standaryzacji, gdzie gniazdo micro usb jest liderem. Można też bez problemu dobrać uchwyt samochodowy do tabletu Blow, ale... i tutaj jedna uwaga - zdarza się czasami przy tabletach, iż przyciski na obudowie mogą sprawiać problem w zamontowaniu urządzenia. Wynika to z pokrywania się “łapek” uchwytu właśnie z rozstawem przycisków. No a nikt przecież nie chce mieć pod uchwytem przycisku głośności, lub innego. Dlatego bardzo ważną rzeczą jest konsultacja ze sprzedawcą przed zakupem takiego akcesorium. Szczególnie jeżeli zakup odbywa się w sklepie internetowym, gdzie przeważnie nie jest ściśle określone, do jakich modeli tabletów jest uchwyt. Najczęściej jest podany tylko rozstaw łapek chwytających, tudzież zakres regulacji szczęk. Folie ochronne do tabletów Blow nie są jakimś wielkim problemem, jeśli chodzi o ich kupno. Co najwyżej można doinformować się u sprzedawcy, czy wymiar folii podany w ofercie jest faktycznie tym wymiarem.

Akcesoria na tablety firmy Blow

Więcej