Debiut na rynku telefonii

W październiku roku 2010 firma myPhone wypuściła na rynek swój nowy telefon komórkowy dla seniorów: model 1055 Retto. Jest to kolejny – wydaje się – udany aparat z prestiżowej już dzisiaj serii SimpleLife.

Chcielibyśmy tutaj pokrótce omówić wybrane elementy tego modelu, takie, które według nas czynią go solidnym i wartym zwrócenia uwagi.

myPhone 1055 Retto – omówienie funkcji i możliwości telefonu

Ekran oraz interfejs telefonu myPhone’a

Ekran jest czarno biały, co czyni go czytelnym. Aczkolwiek wiadomo, iż w tym przedziale cenowym nie można się spodziewać specjalnie niczego więcej. Należy uznać to za zaletę.

Interfejs zbudowany jest z panelu środkowego oraz dwóch paneli bocznych. W środku, nawigując klawiszem kierunkowym „w górę” i „w dół” zobaczymy tylko jedną funkcję. Czy to będą „Ustawienia”, czy też „SMS”, albo „Kontakty”. Ktoś by powiedział „wykonane w starym stylu”. I o to właśnie chodzi w tego typu aparatach – maksimum prostoty i wygody w użytkowaniu. W myśl zasady:

„Mam tylko to, co jest mi potrzebne, niczego więcej.”

Panele boczne to ikonki przedstawiające: godzinę, datę, ustawienia, książkę telefoniczną, czyli po prostu skróty do wejścia we wszystkie podstawowe funkcje.

Obudowa telefonu

Jest niemal w całości wykonana z plastyku. Piszę „niemal”, gdyż tył telefonu jest dodatkowo lekko gumowany, co ułatwia korzystanie z aparatu i zabezpiecza jego wysunięcie się z ręki.

Ponadto między tylną i przednią częścią mamy wstawkę koloru srebrnego, imitującą metal, choć oczywiście to nadal jest plastyk.

Ciekawą rzeczą jest umieszczony na boku obudowy telefonu dwufunkcyjny przełącznik. Po pierwsze suwak blokuje klawiaturę telefonu, zaś po drugie umożliwia włączenie radia FM. Dla niektórych może to stanowić lekką niedogodność, ale dla naszych kochanych seniorów będzie to o jeden guzik do zapamiętania mniej.

Połączenia

Model myPhone 1055Retto jest aparatem służącym przede wszystkim do wykonywania połączeń i pisania sms-ów. Takie jest jego podstawowe przeznaczenie. I trzeba przyznać, iż z tej roli wywiązuje się całkiem nieźle.

Dzwonki są głośne, a nawet bardzo głośne, co nastolatkowi by przeszkadzało, ale dla seniora jest niewątpliwą zaletą. Telefon wybiera żądany numer do kilku sekund, czyli w zasadzie standardowo, tak jak w nowoczesnych multimedialnych urządzeniach. Ważna sprawa: wielokrotne testy na kilkudziesięciu użytkownikach pokazały, iż aparat nie przerywał połączeń. Czyli sygnał jest cały czas stabilny.

Pozostałe cechy modelu 1055 Retto

Oto zestawienie wybranych cech aparatu myPhone’a:

 • Waga aparatu: 103 g
 • Pasmo GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900
 • Akumulator: 1000 mAh
 • Maksymalny czas rozmowy: 5 godz.
 • Maksymalny czas czuwania: aż 330 godz., czyli prawie 14 dni (!)
 • Rozdzielczość wyświetlacza: 64 x 128 px
 • Liczba kolorów: wyświetlacz monochromatyczny
 • Radio FM – działające bez konieczności użycia słuchawek
 • Wiadomości SMS
 • Tryb głośnomówiący
 • Latarka LED – działająca nawet przy wyłączonym telefonie
 • Proste wybieranie opcji
 • Wibracja
 • Wymiary aparatu: 109 x 47 x 16mm
 • Książka telefoniczna: zawiera 100 kontaktów

Aparat myPhone 1055Retto jest objęty 24 miesięczną gwarancją w systemie door-to-door, czyli odbiór aparatu od Klienta, naprawa, i ponowne dostarczenie do odbiorcy naprawionego aparatu. Natomiast gwarancję tradycyjną mamy aż na 3 lata (!).

Atrakcyjna oferta także dla… o. Rydzyka

Podsumowując powyższe, aparat myPhone 1055 Retto wydaje się naprawdę ciekawym telefonem w nowej ofercie firmy. Biorąc pod uwagę jeszcze jego cenę – już od 100-kilkudziesięciu złotych – można bez zbytniego ryzyka skusić się na kupno.

Warto jeszcze nadmienić, iż zaraz po swoim debiucie w roku 2010, myPhone 1055 Retto stał się flagowym modelem sieci komórkowej wRodzinie. A jak wiadomo, ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk nie weźmie byle czego…