Każdy użytkownik nawet najnowocześniejszego tabletu poszukuje ciekawych akcesoriów, które jeszcze bardziej zwiększyłyby przydatność tego tak popularnego w ostatnim czasie elektronicznego urządzenia. Wśród dostępnej oferty akcesoriów przeznaczonych do Kiano znaleźć można zarówno te bardzo praktyczne jak i te, które nie są bardzo funkcjonalne, ale należą do modnych gadżetów wśród miłośników tabletów. Ze względu na delikatną konstrukcję nie samej obudowy tabletu, ale jego ekranu dotykowego, który łatwo można zarysować a nawet uszkodzić, warto wyposażyć urządzenie w specjalnie do tego celu dedykowany pokrowiec ochronny. Producenci oferują w sprzedaży proste pokrowce wykonane z silikonu lub bardziej eleganckie etui ze skóry ekologicznej, a nawet skóry naturalnej. Ciekawym rozwiązaniem, jakie zaoferowali producenci są pokrowce z wbudowaną klawiaturą, dzięki której tablet może stać się praktyczną alternatywą w stosunku do klasycznego laptopa. W sprzedaży oferowane są tego typu pokrowce z możliwością podłączania klawiatury do urządzenia przez USB lub bardziej funkcjonalne, wykorzystujące do tego celu Bluetooth.

Szalenie przydatnym wyposażeniem tabletu może okazać się specjalna folia ochronna. Naklejona na ekran dotykowy, nie wpływając na jego funkcjonalność, stanowić może doskonałe zabezpieczenie przed zniszczeniem wyświetlacza, osadzaniem się kurzu i zabrudzeniami, a nawet może go chronić przed stłuczeniem w przypadku niespodziewanego upuszczenia urządzenia.

Dużo tabletów szukających akcesoriów

Koniecznie należy zaopatrzyć się w specjalną, wyjątkowo miękką ściereczkę najlepiej wykonaną z włókien mikrofibry, którą można w bezpieczny sposób czyścić delikatny ekran dotykowy z wszelkiego rodzaju zabrudzeń, osadzającego się kurzu oraz odcisków palców.

Kolejnym elementem, który może przydać się użytkownikowi tabletu jest mysz. To fakt, że ten rodzaj urządzenia z ekranem dotykowym dostosowany jest do pracy przy wykorzystaniu przede wszystkim palców, ale niekiedy żeby zwiększyć precyzję przydatną może okazać się klasyczna myszka. Tu również producenci proponują trzy sposoby komunikacji myszki z tabletem: poprzez kabel USB, nadajnik zamontowany do portu USB, bądź Bluetooth. Decydując się na zakup myszy, warto wybrać ten ostatni wariant, który do podłączenia myszki z tabletem nie wymaga zamontowania kabla ani dodatkowego urządzenia, jakim jest nadajnik.

Dla rozbudowania pamięci wmontowanej do tabletu przez producenta można dodatkowo pokusić się o zakup karty microSD oraz czytnika kart pamięci, który pozwoli bez problemu podłączyć dodatkową kartę SD z naniesionymi danymi z tabletu bezpośrednio do komputera.

Do ciekawych akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność zazwyczaj niewielkich rozmiarów tabletu należą również wszelkiego rodzaju stojaki i uchwyty. Dzięki ich zastosowaniu można korzystać z urządzenia nawet podczas jazdy samochodem, umieszczając go w stabilnym uchwycie przymocowanym na przykład do szyby, kokpitu, a nawet zagłówka siedzenia samochodowego. Miłośnicy filmów mogą zaopatrzyć się z kolei w wygodne w użytkowaniu podstawki pod tablet. Umieszczając urządzenie w przechyloną pod odpowiednim kątem podstawkę wygodniej im będzie nawet kilka godzin spędzić na oglądaniu filmu czy koncertu ulubionego zespołu muzycznego wprost z tabletu.

W ofercie sklepów jest wiele mniej lub bardziej przydatnych akcesoriów, o których funkcjonalności zadecydować mogą przede wszystkim indywidualne preferencje użytkownika tabletu. Na wielbicieli tego coraz bardziej popularnego urządzenia czeka nawet urządzenie w postaci mini robota, którego zadaniem jest regularne czyszczenie wyświetlacza.

W naszej ofercie znajdziesz całkiem sporo akcesoriów, które świetnie współpracują z tabletami marki Kiano.