Tablety to nie tylko najnowszej generacji urządzenia elektroniczne łączące ze sobą funkcjonalność laptopów i smartfonów, przeznaczone przede wszystkim do przeglądania ulubionych stron zamieszczonych w sieci internetowej oraz odczytywania danych tekstowych czy plików audio bądź video, ale dodatkowo mogą być traktowane jako doskonałe i praktyczne w użytkowaniu platformy dedykowane do prowadzenia wszelkiego rodzaju gier. Dzięki zastosowaniu w najnowszych modelach tabletów bardziej rozbudowanych procesorów, a przede wszystkim bardzo wysokiej jakości grafiki, te szalenie funkcjonalne urządzenia elektroniczne stwarzają wręcz doskonałe warunki do spędzania przy ich dotykowym wyświetlaczu wolnego czasu, zdobywając kolejne poziomy ulubionej gry.

Na dzisiejszym rynku oprogramowaniań pojawiło się wiele nowych gier, których wersje są dostosowane do współpracy z urządzeniami dotykowymi takimi właśnie jak tablety, a w których tradycyjne urządzenia peryferyjne z powodzeniem zastępuje palec użytkownika. W tego rodzaju grach pojawia się wirtualny znacznik, którym użytkownik steruje ruchy poszczególnych postaci, a także ustawienia parametrów gry. Wystarczy jedynie dotknąć palcem wyświetlacz, żeby w miejscu dotyku pojawił się wirtualny znacznik pełniący rolę tradycyjnego joysticka (polecamy nasz joystick do tableta). Jednak wielu użytkowników tabletów tęskni za bardzo wygodnymi w obsłudze tradycyjnymi joystickami, do których już od dawna przywykli i poszukuje w dostępnej ofercie sprzedaży modeli dedykowanych do pracy z urządzeniami wyposażonymi w ekran dotykowy. Ich zastosowanie przede wszystkim jest niezbędne w przypadku gier nie dostosowanych do urządzeń z wyświetlaczem dotykowym, bądź gier, których oprogramowanie proponuje użytkownikowi różne formy sterowania.

Niedawno na rynku sprzedaży pojawiły się nowoczesne i dość rewolucyjne zarówno pod względem możliwości, jak również budowy, modele joysticków dostosowane do współpracy właśnie z tabletami. Znany i ceniony na terenie całego świata producent tego rodzaju osprzętu, firma Digitus, wychodząc naprzeciw aktualnych potrzeb posiadaczy tabletów, przygotowała wyjątkowo atrakcyjną ofertę, w której szczególnie wyróżniają się dwa modele kontrolerów ruchów przydatnych do gier na urządzeniach dotykowych. Jeden z nich - model DA-70070 jest zmodyfikowaną wersją gałek znanych już w szczególności użytkownikom iPadów, a drugi to bardziej rozbudowany zestaw niezbędnych a także bardzo funkcjonalnych podczas każdej gry joysticków oraz przycisków fizycznych – D-70071. Bazując na zapewnieniach producenta, oba modele idealnie dopasowują się do każdego modelu nie tylko nowoczesnych tabletów, ale również wszelkich wersji smartfonów. Przezroczyste modele joysticków dedykowanych posiadaczom tabletów, aby nie zasłaniały obrazu na wyświetlaczu, wykonane zostały z wyjątkowo elastycznej a zarazem charakteryzującej się wymaganą wytrzymałością żywicy. Zastosowanie specjalnych przyssawek gwarantuje bardzo szybkie i przy tym mało skomplikowane i bardzo stabilne mocowanie joysticków do urządzenia. Ich szalenie ważną dla każdego gracza cechą jest funkcja wypośrodkowania kontrolera, która działa automatycznie po każdym ruchu wykonanym przez użytkownika. Joysticki zaproponowane w najnowszej ofercie firmy Digitus, ze względu na swoje innowacyjne rozwiązania, zastosowane nie tylko w konstrukcji, ale ponadto w możliwościach urządzeń, są w stanie zmienić w zasadzie każdy model tabletu w prawdziwą konsolę do gier, gwarantując użytkownikowi wyjątkową precyzję oraz kontrolę ruchu.