Komputery, notebooki czy tablety to urządzenia, które zawładnęły współczesny rynek elektroniczny. Jeszcze do niedawna wszelkiego rodzaju nowoczesne urządzenia elektroniczne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przede wszystkim u młodzieży oraz osób młodych, które są otwarte na nowinki technologiczne i umiejętnie je wykorzystują w swoim codziennym życiu. Jednak czas pokazał, że również osoby w starszym wieku doceniają możliwości oraz funkcjonalność tego rodzaju urządzeń i coraz częściej z ogromnym zainteresowaniem sięgają po rozwiązania, jakie im oferują nowoczesne modele tabletów.

Nawet badania są ZA

Badania przeprowadzone przez naukowców również potwierdzają korzyści, które mogą przynieść użytkownikom (nawet w podeszłym wieku) te wyjątkowe pod względem funkcjonalności urządzenia. Z pewnością każdy dziadek, który pomimo swojego podeszłego wieku stale śledzi i podąża za nowinkami technologicznymi ucieszy się z odpowiednio dopasowanego do jego potrzeb, oczekiwań a nawet możliwości tabletu.

Na dzień dzisiejszy godnym zainteresowania tabletem przeznaczonym dla osób starszych jest model Memo Touch, który został wyposażony w dziesięciocalowy wyświetlacz. Dzięki wykorzystaniu specjalnego oprogramowania dostosowanego do obsługi przez seniorów, polecany na rynku elektronicznym ten model tabletu stał się bardzo funkcjonalnym urządzeniem dedykowanym osobom, których pamięć nie jest już tak dobra jak dawniej i wymaga częstej pomocy.

Zdalne zarządzanie informacjami, a także specjalne "przypominacze" o potrzebie zażycia leku czy wcześniej umówionej wizycie u lekarza stanowią doskonałą, codzienną pomoc nie tylko dla posiadacza tabletu, ale również jego najbliższej rodziny bądź opiekunów. Wystarczy jedynie w razie potrzeby skorzystać z przycisku "Pomoc", by w formie SMS-a wysłana została informacja do wskazanego opiekuna o konieczności skontaktowania się z właścicielem tabletu.

Tablet dla dziadka

Model tabletu Memo Touch ponadto umożliwia sprawdzanie aktualnej pogody, stworzenie awaryjnej listy z numerami telefonów oraz przeglądanie albumu rodzinnego.

Kolejny bardzo funkcjonalny model tabletu przeznaczonego dla osób starszych, jaki znaleźć można na dzisiejszym rynku elektronicznym, zaproponował znany francuski producent Lexibook. Model tabletu Serenity Ultra to działające w oparciu o system Android urządzenie wyposażone w ośmiocalowy wyświetlacz oraz nakładkę na interfejs, która gwarantuje zdecydowanie większy od klasycznego rozmiar ikonek. Mało skomplikowana nawigacja tabletu, która nie wymaga doświadczenia w obsłudze urządzeń elektronicznych ani bardzo precyzyjnych ruchów ułatwia seniorom szybkie posługiwanie się urządzeniem wręcz zachęcając do korzystania z jego funkcjonalnych rozwiązań, a także specjalnie dostosowanych do tej grupy wiekowej aplikacji. Pojemność pamięci wynosząca 8 GB z pewnością pomieści potrzebne użytkownikowi dane oraz ulubione multimedia. W razie potrzeby producent przewidział możliwość dodatkowego rozbudowania pamięci, dzięki wykorzystaniu karty micro SD, a nawet podłączenia dwóch kamer.

W dość rozbudowanej ofercie dzisiejszego rynku urządzeń elektronicznych przeznaczonych dla osób starszych nie ma zbyt dużego wyboru. Jednak zaproponowane właśnie dla tej grupy wiekowej urządzenia doskonale mogą sprawdzić się podczas codziennego użytkowania. Każdy senior bez większego problemu poradzi sobie z obsługą jednego z tych dwóch zaproponowanych tabletów i chętnie będzie korzystał z ich możliwości oraz funkcjonalności. Tablet dla dziadka? Tak jest!