Warto dużo wcześniej zadbać o ochronę swojego tabletu, żeby długo móc cieszyć się jego nieograniczoną funkcjonalnością. Nawet producenci urządzeń elektronicznych z dotykowym ekranem, przygotowując je do sprzedaży zabezpieczają wyświetlacz specjalnie dostosowaną do tego celu folią, której usunięcie nie pozostawia żadnych śladów, a należycie chroni monitor przed wszelkiego rodzaju zarysowaniami czy uszkodzeniami.

Zakładanie folii na tablet

Założenie folii na wyświetlacz tabletu to również dobre rozwiązanie, jeżeli jego właściciel w najbliższej przyszłości myśli o jego sprzedaży.

Na rynku urządzeń elektronicznych każdy bez większego problemu znajdzie w sprzedaży specjalną folię ochronną przeznaczą do zabezpieczenia tabletu. Decydując się na jej zakup warto wybrać odpowiednio dostosowany zestaw do modelu posiadanego tabletu. Mamy wówczas pewność, że w odpowiednich miejscach wykonane są wycięcia w foli odsłaniające wmontowaną do urządzenia kamerę i głośniki. Przed nałożeniem folii na ekran tabletu należy go odpowiednio oczyścić z wszelkiego rodzaju zabrudzeń oraz odciśniętych podczas pracy palców. W tym celu należy wykorzystać najczęściej dołączoną do zestawu miękką ściereczkę wykonaną z włókien mikrofibry. Po dokładnym oczyszczeniu wyświetlacza przystępujemy do przyklejenia folii. W tym celu należy zdjąć jedną z dodatkowych warstw folii uważając, by nie zostawić na jej właściwej warstwie odcisków palców i delikatnym ruchem przykleić ją do powierzchni wyświetlacza. Przecierając przyklejoną do ekranu folię miękką ściereczką usuwamy bąbelki powietrza a także ewentualne jej nierówności. W końcowym etapie należy delikatnym ruchem zdjąć z folii właściwej warstwę wierzchnią. Tak naklejona folia doskonale zabezpiecza wyświetlacz tabletu nie tylko przed zabrudzeniami, ale ponadto stanowi jego ochronę przed uszkodzeniem czy zarysowaniem.

Folia ochronna do tabletu

Wymiana folii

W przypadku potrzeby wymiany folię poliwęglanową można bez większego wysiłku usunąć z powierzchni ekranu. Wystarczy delikatnie podważyć jej jeden z brzegów, by bezproblemowo usunąć ją w całości z urządzenia. Założenie folii ochronnej na wyświetlacz ze względu na jej skład oraz właściwości nie wymaga stosowania agresywnych klejów, dlatego jej usunięcie nie pozostawia żadnych śladów ani uszkodzeń na wyświetlaczu. Odpowiednio nałożona folia nie zmniejsza funkcjonalności wyświetlacza tabletu. Nawigacja jest tak samo płynna, a ekran idealnie reaguje na każdy dotyk. Użytkownik wyczuwa jedynie palcem obecność folii, która nie wpływa na jakość korzystania z urządzenia.

Decydując się na zakup folii ochronnej warto wypróbować model typu Anti-galre, która produkowana jest przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii Micro-Facrure. Użycie tego rodzaju folii nie tylko należycie zabezpieczy ekran wyświetlacza przed zanieczyszczeniami bądź odciskami palców, ale również gwarantuje wymagane zminimalizowanie ilości odbijanego światła, co szczególnie podczas słonecznych dni wyraźnie poprawia komfort pracy z tabletem. Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii Anti-Scratch cechuje się wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju zarysowania, a nawet uszkodzenia. W wielu wypadkach użytkownicy, którzy zdecydowali się na zastosowanie folii ochronnej nie wyobrażają sobie codziennego użytkowania urządzenia bez jej zastosowania. 

Alternatywą dla poliwęglanowej folii ochronnej jest szkło hartowane / tempered glass.